HiFi Studio – sprzedawca PREMIUM marki Audium

HiFi Studio Bielsko-Biała - Premium Dealer Audium

 sprawdź ofertę AUDIUM w naszym sklepie >>

 

Audium to niemieckie kolumny głośnikowe o ciekawym podejściu konstrukcyjnym. Filozofia firmy brzmi: „muzyka nie powinna być dzielona na fragmenty i sklejana od nowa”. Dlatego kolumny Audium wykorzystują głośnik szerokopasmowy o jak najszerszym zakresie przetwarzania częstotliwości, który wspomagany jest aktywnym subwooferem.

Sercem wszystkich konstrukcji Audium jest przetwornik szerokopasmowy bliski brzmieniowego ideału – punktowe źródło dźwięku o średniy 7,5 cm lub 10 cm przetwarzające częstotliwości od 150 Hz do 20 kHz. Membrana wykonana jest z celulozy i wzmocniona włóknami bambusowymi. W centrum znajduje się masywny aluminiowy korektor fazy w formie pocisku, który jest odpowiedzialny za kierunkowość dźwięku. W napędzie przetwornika zastosowano magnes neodymowy i wydłużoną cewkę. Kosz przetwornika odlewany jest z aluminium. Przetwornik średnio-wysoko tonowy pracuje w osobnej komorze głośnikowej.

Audium - konstrukcja woofera

Woofer ma kształt owalny i jest umieszczony od spodu kolumny promieniując w dół, co sprawia że kolumny Audium posiadają mniejszą wrażliwość w stosunku do konwencjonalnych konstrukcji w zakresie ustawienia głośnika w pomieszczeniu. Odległość między głośnikiem basowym, a podstawą kolumny pozostaje zawsze ta sama. Szczelina między podstawą, a obudową gwarantuje swobodny przepływ powietrza. Na tylnej ściance umieszczono tunel rezonansowy – bass reflex, który wspomaga przetwornik niskotonowy.

Kolumny wyposażono w zintegrowany procesor DSP, który przejmuje funkcję pasywnej zwrotnicy i dodatkowo umożliwia kalibrację głośników do warunków akustycznych pomieszczenia. Kontrola przetwornika niskotonowego zwiększa możliwości adaptacyjne głośnika do pomieszczenia, co jest ogromną zaletą tych kolumn.

Obudowa została zmontowana z grubych paneli MDF. Zaokrąglone ścianki skrzynek nadają kolumnom smukłą formę i redukują drgania, a wewnętrzne wzmocnienia i progresywne tłumienie zapobiegają rezonansom.