Nowy interfejs cyfrowy Cyrus – prezentacja modułu QXR - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

21 maja, 2019

Nowy interfejs cyfrowy Cyrus – prezentacja modułu QXR

21 maja, 2019

cyrus_prezentacja_hi-fi-studio__05.jpg
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Cyrus jest brytyjską marką, specjalizującą się w produkcji kompaktowych, lecz zaawansowanych inżynieryjnie i bardzo dobrze wykonanych i brzmiących urządzeń audio. Firma właśnie wprowadziła moduł QXR, który jest największym udoskonaleniem w ostatnich latach swojej działalności.

Od pomad 30 lat Cyrus produkuje wielokrotnie nagradzany sprzęt hi-fi. Pierwsze urządzenia pojawiły się na rynku w 1984 roku. Od momentu założenia, firma zdobyła uznanie na całym świecie za swoją wiedzę i kompetencje technologiczne, które potrafi przełożyć na bardzo dobre produkty audio. Urządzenia charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, nienarzucającym się projektem plastycznym, dobrymi materiałami wykorzystanymi w produkcji i rzetelnym wykonawstwem.

Cyrus - prezentacja modułu QXR

Tematem prezentacji przedstawicieli Cyrus na Polskę w naszym salonie był nowy moduł QXR. Jest to nowy interfejs cyfrowy, o który można rozbudować zarówno obecne jak i wcześniejsze wzmacniacze i przedwzmacniacze. Może być on fabrycznie wbudowany w obecne modele 6 DAC, 82DAC oraz Pre2DAC. QXR podnosi poziom szczegółowości, separacji oraz rozdzielczości z każdego źródła cyfrowego, zachowując przy tym w pełni wyrafinowaną barwę, szeroką scenę oraz timing charakteryzujący produkty marki Cyrus. Jest kompatybilny z wieloma produktami marki wypuszczonymi w przeciągu ostatnich 10 lat oraz obecnymi i poprawia nie tylko jakość dźwięku, poprzez zastosowanie przetwornika o charakterystyce 32bit/768k oraz nowej sekcji asynchronicznego wejścia USB, ale także znacząco poprawia jakość wzmacniacza słuchawkowego.

Nowy moduł QXR przyjmuje na wejściu USB sygnał PCM do 768k przy 32 bitach oraz „natywne” DSD do 512. Wysokiej jakości przetwornik ESS wykorzystuje asynchroniczny upsampling w celu dostarczenia wysokiej jakości sygnału bez względu na źródło. Nawet sygnały o niższej rozdzielczości dostarczone do wejść S/PDIF oraz Toslink są przetaktowywane w celu znaczącej redukcji tzw. jittera, tym samym dostarczając oczyszczony sygnał audio do sekcji przedwzmacniacza rozbudowywanego produktu. Moduł zawiera również ulepszony wzmacniacz słuchawkowy, w którym obniżony został poziom zakłóceń, co skutkuje większą dynamiką. Oferuje on na wyjściu 138mW na kanał przy 16 ohm i może tym samym bez problemu napędzić słuchawki o impedancji do 64 ohm.

 

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!