Marki produktów

Na stronie prezentujemy tylko część naszej oferty, jedynie wybrane urządzenia. O wiele więcej produktów znajdziesz na półkach w naszym salonie. Ponadto jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem wielu marek, więc mamy dostęp do wszystkich urządzeń z aktualnej oferty producentów. Jeśli czegoś nie znalazłeś na stronie, nie martw się – przyjdź lub zadzwoń. Prawdopodobnie mamy to, czego szukasz lub możemy dla Ciebie zamówić.


Acoustique Quality to czeska firma z siedzibą w miejscowości Červenka niedaleko Ołomuńca. Powstała w 1995 roku, jako logiczna kontynuacja działań prowadzonych wcześniej pod patronem spółki Sapara UNI. W tamtym czasie zajmowała się głównie produkcją kolumn głośnikowych wypuszczanych pod własną marką właśnie Acoustique Quality. Na skutek szybkiego rozwoju, obecnie posiada w portfolio około 30 różnych modeli wypuszczanych nawet w 7 wersjach kolorystycznych. Całość produkcji odbywa się w Czechach w zaawansowanej fabryce. Kolumny charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Z czasem firma zaczęła wprowadzać do oferty także dodatkowe produkty i akcesoria, jak kable, same głośniki, podstawki, stoliki itp. Następnie rozszerzała zakres oferty o obce marki i w ten sposób obecnie oferuje między innymi produkty takich firm, jak Project, Audioquest, Triangle, Arcam, Sonorus, B-Tech i wiele innych. Strona internetowa: aq.cz


Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem Black Rhodium na Polskę. Pełna oferta na stronie: black-rhodium.pl. Black Rhodium jest brytyjską firmą specjalizującą się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości kabli do zastosowań audio i video. Firma została założona w 2002 roku przez Grahama Nalty, stanowiąc kontynuację jego wieloletniego doświadczenia w dziedzinie Hi-Fi. Black Rhodium stało się synonimem wysokiej jakości odtwarzania muzyki i filmów, dzięki stosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak proces kriogeniczny, czyli schładzania kabli do ekstremalnie niskich temperatur na etapie produkcji. Efektem najnowszych badań jest proces DCT ultra (DCT ++), a więc zastosowanie krio zarówno przed, jak i po zakończeniu produkcji kabla. Punktem honoru firmy Black Rhodium jest stosowanie w produkcji najwyższej jakości materiałów. Firma jest jedną z nielicznych, która wykorzystuje materiały silikonowe zarówno do izolacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej, co przynosi istotne korzyści dla czystości i odpowiedniego „timingu” muzyki. Ma to też korzystne przełożenie na kwestie różnego rodzaju niepożądanych efektów związanych z wibracjami.


Bose Corporation to amerykańskie przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę w stanie Massachusetts. Zostało założone w 1964 roku przez Armara Bose. Zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą systemów audio dla domu i dla zastosowań profesjonalnych, głośników, słuchawek, car audio, a także projektuje aktywne zawieszenia dla samochodów bazujące nie na siłownikach hydraulicznych, lecz na rozwiązaniach analogicznych do tych stosowanych w głośnikach – opartych o elektromagnesy. Produkty audio firmy można znaleźć na stadionach olimpijskich, w teatrach na Broadwayu, Kaplicy Sykstyńskiej, a nawet w wahadłowcu kosmicznym. Wg Forbes, w 2015 roku Bose miało przychód szacowany na 3,5 mld dolarów, zatrudniając blisko 12 tysięcy osób. Strona internetowa: bose.com.


Polska marka stworzona przez firmę Encore Seven z Bielska-Białej. Jej założycielami są bracia Grabowscy. Firma zajmuje się produkcją wzmacniaczy lampowych o charakterystycznym wyglądzie z pochylonymi lampami w układzie V. Firma została zarejestrowana w 2010 roku, rozpoczynając swoje działania od opracowania pierwszego zintegrowanego wzmacniacza lampowego. Premiera produktu miała miejsce w 2012 roku i od razu zrobiła sporo zamieszania na polskim rynku, głównie za sprawą unikalnego projektu plastycznego i dobrego brzmienia. Nasz salon Hi-Fi Studio wspierał działania firmy, głównie w zakresie dopracowania walorów brzmieniowych kolejnych wersji wzmacniaczy. Obecnie dostępna jest już trzecia generacja wzmacniaczy.

W ciągu kilku lat działalności firma wprowadziła swoje produkty na rynek zagraniczny, między innymi do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Holandii i innych krajów europejskich, a nawet do Singapuru. Otrzymała też kilka nagród, w tym Red Fingeprint i Produkt Roku od High Fidelity oraz High-End od Stereolife, a także znalazła się w Złotej Siódemce najlepszego brzmienia wystawy Audio Video Show 2015 wg magazynu AudioLifestyle.pl. Obecnie oferuje już 10 modeli w 3 seriach i udziela 3-letniej gwarancji. Jest współzałożycielem i członkiem Polskiego Klastra Audio.


Fyne Audio - kolumny głośnikoweFyne Audio to niewielka szkocka manufaktura z siedzibą w Glasgow, mająca jednak spore apetyty. Nie chcą być tylko lokalnym producentem, ich zamierzania sięgają runku globalnego. Oferta Szkotów jest przemyślana i klarowna. Na szczycie plasuje się linia F1, w środku oferty znajdziemy serię F500 składającą się z czterech modeli: monitora, dwóch kolumn podłogowych i głośnika centralnego. W najtańszej serii Fyne Audio F300 mamy dwa modele podstawkowe, dwie kolumny wolnostojące i kolumnę centralną. Do kupienia są też subwoofery oznaczone jako seria F3.


GOLD NOTE to jeden z wiodących włoskich producentów sprzętu audio Hi-End. Firma posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu kompletnych systemów audio, w tym również sprzętu analogowego. Manufaktura ma swoją siedzibę we włoskiej Florencji, gdzie wszystkie produkty powstają od podstaw z wykorzystaniem tylko najwyższej jakości materiałów i komponentów. Produkty firmy GOLD NOTE wyróżnia piękne, włoskie wzornictwo oraz techniczna innowacyjność co zostało już docenione w ponad 25 krajach świata.


JBL to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkują sprzętu audio. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1946 roku i początkowo produkowało głośniki oraz związaną z nimi elektronikę. Współcześnie specjalizuje się głównie w dziedzinie profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego, jest też producentem sprzętu audio do użytku domowego.


PMC to jedna z nielicznych firm, które zostały uhonorowane nagrodą Emmy® za swój wkład w udoskonalanie procesu nagrywania w studiach. Niektóe z filmów realizowanych dźwiękowo na monitorach studyjnych PMC: Titanic, Mission Impossible, Kapitan Phillips, Pearl Harbor, Game of Thrones – TV, Iron Man 1& 2, Skyfall, Spiderman 1,2,3 czy Piraci z Karaibów… PMC panuje niepodzielnie we wiodących studiach nagraniowych, wśród nadawców radiowo-telewizyjnych oraz w większości świata profesjonalistów. Firma została założona w 1991 przez Petera Thomasa z BBC i Adriana Loadera z FWO Bauch. Połączenie wiedzy i pasji doprowadziło do wyprodukowania pierwszego urządzenia marki PMC – BB5-A, aktywnego studyjnego monitora głównego. Konstrukcja ta została entuzjastycznie przyjęta i zastosowana przez studia BBC Maida Vale i Metropolis Mastering. Do dnia dzisiejszego pozostaje on punktem odniesienia w skali światowej i używany jest w studiach Prince’a, Stevie Wonder’s Wonderland, Hospital HDTV Broadcast London oraz przez renomowane firmy nagraniowe muzyki klasycznej, takie jak Decca i Harmonia Mundi. Kolumny PMC trafiły wreszcie do gospodarstw domowych i nie trzeba wyjaśniać, że czerpiąc z doświadczenia w zastosowaniach profesjonalnych, oddają użytkownikom w zaciszu domowym to, co mają najlepszego – brzmienie.


Pro-Ject w Hi-Fi Studio Bielsko-BiałaPro-Ject to firma założona przez Heinza Lichteneggera w 1990 roku. Jest manufakturą austriacką z siedzibę w Wiedniu, która z założenia produkuje sprzęt hi-fi o wysokiej jakości z naciskiem na jak najlepszy stosunek do ceny, a skupia się na gramofonach oraz akcesoriach analogowych. Wykorzystuje dobre materiały, udziela długoterminowych gwarancji, wiedząc że oferuje sprzęt niezawodny. Do najbardziej znanych należał budżetowy model Pro-Ject 1, który świetnie wpisał się w rosnące na nowo zainteresowanie winylami. Obecnie firma posiada swoje zakłady w Czechach i na Słowacji. Produkty charakteryzują się ciekawym wzornictwem, odważną kolorystyką, grafikami i czasem szokującymi pomysłami, jak chociażby linia gramofonów pionowych. Z czasem do oferty weszły także gramofony droższe, których ceny osiągają pułap kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oprócz gramofonów od Pro-Jecta można kupić przedwzmacniacze gramofonowe, same ramiona, wkładki gramofonowe, zasilacze, a obecnie nawet kable phono, słuchawki, odtwarzacze CD i streamery. Firma posiada dystrybucję w ponad 80 krajach świata, a wiele z modeli Pro-Jecta zdobywa nagrody branżowe (np. EISA Award Best Product). Strona internetowa: project-audio.com


Pełna nazwa to Quad Electroacoustics Ltd. – brytyjska firma produkująca sprzęt Hi-Fi, założona już w 1936 roku w Londynie przez Petera J. Walkera początkowo pod nazwą „S.P. Fidelity Sound Systems”. Skrót jest akronimem wyrażenia „Quality Unit Amplifier Domestic”. Początkowo QUAD produkował sprzęt przemysłowy, by po wojnie w 1948 roku rozpocząć produkcję urządzeń audio dla domowego użytku. Pierwszym był monofoniczny wzmacniacz lampowy małej mocy. Kolejne modele sprzedawały się w dziesiątkach tysięcy sztuk, z czego najpopularniejszy był przedwzmacniacz QUAD 33, produkowany w latach 1967 – 1982, sprzedany w ilości 120.000 egzemplarzy. W późniejszych latach firma produkowała urządzenia tranzystorowe w tym także radia. Początkiem lat 50. QUAD zajął się produkcją głośników. W 1957 roku firma, jako pierwsza w świecie, wypuściła na rynek głośnik elektrostatyczny. Był to synonim bardzo niskich zniekształceń i wysokich walorów sonicznych, choć z umiarkowaną reprodukcją basów, kierunkowym graniem i wysokimi wymaganiami odnośnie ustawiania. Niemniej, głośnik był produkowany do 1985 roku, a następny model ESL-63 aż do 1999. Firma do dziś posiada elektrostaty w swojej ofercie. Ponadto oferuje klasycznie skonstruowane kolumny głośnikowe, w tym także do kina domowego, wzmacniacze (także lampowe), odtwarzacze CD, streamery czy DAC-i. Strona internetowa: quad-hifi.co.uk