Apostolis Anthimos w Hi-Fi Studio - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

14 września, 2022

Apostolis Anthimos w Hi-Fi Studio

14 września, 2022

apostolis-anthimos-spotkanie-1600x938.webp
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!
Zapraszamy na spotkanie autorskie z legendą polskiego rocka Apostolisem Anthimosem z okazji jubileuszu 50. lecia pracy artystycznej.

Apostolis Anthimos debiutował na scenie w 1971 roku. To wszechstronny muzyk, gitarzysta, multiinstrumentalista i kompozytor, jeden z filarów legendarnej grupy SBB. Rock, jazz i blues – to jego ulubione gatunki muzyczne. W swojej karierze grywał z takimi sławami, jak Czesław Niemen, Tomasz Stańko, Pat Metheny, John McLaughlin czy Tomasz Szukalski.
Apostolis Anthimos gra na gitarze i perkusji
Fot.: Krzysztof Grabowski, Metrum Jazz Club
Od wielu lat jest związany z Bielskiem-Białą, gdzie mieszka. Jest zaprzyjaźniony z „personelem” naszego salonu. Dlatego to właśnie u nas odbędzie się spotkanie autorskie poprzedzające jubileuszowy koncert w Cavatina Hall (25 września 2022), gdzie zagra między innymi z Eric’iem Truffazem.
Podczas spotkania w naszym salonie (Bielsko-Biała, ul. Cieszyńska 86) będzie okazja by na żywo posłuchać brzmienia jego gitary. Odsłuchamy także płyty z dorobku artysty z różnych projektów – od SBB do współczesności, w tym jubileuszowy dwupłytowy album nagrany bez publiczności (z powodu COViD) w sali NOSPR z okazji jubileuszu 50 lat pracy na scenie.
Za dobre brzmienie podczas odsłuchów odpowiadać będzie sprzęt wysokiej próby – kolumny głośnikowe Audiovector oraz elektronika lampowa Audio Research. Źródłem dźwięku będzie odtwarzacz CD Mark Levinson, odtwarzacz strumieniowy dCS (Grimm jako Roon Core) oraz gramofon Gold Note. Okablowanie Shunyata i Black Rhodium.
ZAPRASZAMY!

UPDATE 26.09.2022

Spotkanie odbyło się zgodnie z planem i miało sympatyczny przebieg. Zapis rozmowy Karola Zieleźnika i uczestników spotkania z Apostolisem Anthimosem można przeczytać w materiale opublikowanym w portalu Audio Lifestyle – link do wywiadu.

Galeria ze spotkania

Foto: Krzysztof Grabowski | mpc.gallery
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!