AVM OVATION CS 8.3 i DUEVEL Bella Luna – niemieckie audio klasy premium - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

8 grudnia, 2021

AVM OVATION CS 8.3 i DUEVEL Bella Luna – niemieckie audio klasy premium

8 grudnia, 2021

avm-duevel_dni-otwarte-1600x1067.jpg
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

AVM OVATION CS 8.3 to topowe urządzenie niemieckiego producenta. W jednym elemencie znajdziemy wszystko, co we współczesnej elektronice audio jest dostępne i potrzebne. Brakuje jedynie wbudowanego gramofonu.

AVM Ovation CS 8.3 – sprzęt audio typu „wszystko w jednym”

Audio Video Manufaktur, bo tak brzmi pełna nazwa firmy, to producent z 35 letnim stażem na rynku. Firma świętuje w tym roku swój jubileusz. Została założona w 1986 roku i szczyci się ręczną produkcją urządzeń, a fabryka ulokowana jest w Malsch w południowo-zachodnich Niemczech. Ovation 8.3 to już III generacja tego urządzenia. Bliźniaczym modelem, który prezentowany jest na stronie producenta wspólnie, jest Ovation 6.3. Różnicę znajdziemy jedynie w sekcji wzmocnienia – 6.3 to w pełni półprzewodnikowy wzmacniacz, podczas gdy 8.3 posiada preamp oparty o lampy. Końcówki mocy w obu urządzeniach oddają 500 W na kanał.

 

AVM Ovation - sprzęt audio klasy premium. Dni otwarte w Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

AVM Ovation CS 8.3 – bez skrótów i kompromisów

W Ovation 8.3 faktycznie nie brakuje niczego. To urządzenie dla miłośników kompaktowych systemów audio, w których nie ma potrzeby rozkładania wielu elementów i łączenia ich kablami. Na pokładzie flagowca AVM znajdziemy:

  • Końcówkę mocy 2 x 500 W, która z łatwością wysteruje wszystkie kolumny głośnikowe
  • Przedwzmacniacz lampowy, dający ciepłe brzmienie
  • Wzmacniacz słuchawkowy
  • Odtwarzacz CD z dedykowanym szczelinowym napędem od TEAC
  • Obsługę wszystkich aktualnie dostępnych formatów cyfrowych aż do 384kHz/32bit plus oczywiście DSD
  • Strumieniowanie AirPlay 2, Spotify, HIGHRESAUDIO / QOBUZ / TIDAL (HiRes Quality), UPnP, radia internetowe
  • Kompatybilność z Roon (Roon Ready i Roon Tested)
  • Wejścia i wyjścia analogowe i cyfrowe, w tym USB, XLR
  • Sieć LAN i Wi-Fi oraz Bluetooth

Półżartem można powiedzieć, że faktycznie brakuje już tylko wbudowanego gramofonu, choć gdyby ktoś chciał, to firma AVM ma w ofercie 3 modele gramofonów.

AVM Ovation CS 8.3 – jeszcze więcej nowoczesności

W obu modelach serii Ovation (CS 6.3 & CS 8.3) została zastosowana modułowa zasada budowy (po raz pierwszy w urządzeniach typu all-in-one). Przykładowo, przetwornik cyfrowo-analogowy został wbudowany w łatwo wymienialny moduł wtykowy. Obecnie ten 4-stopniowy przetwornik DA może przekształcić sygnał cyfrowy do 384Hz/32bit (obsługuje wszystkie dostępne dziś formaty plików) w muzykę, która praktycznie dokładnie odpowiada oryginałowi. CS 8.3 został zaprojektowany tak, by nadążać za szybkim rozwojem. Jeśli któregoś dnia pojawią się nowe formaty albo inne lepsze rozwiązania, to przetwornik DA może zostać łatwo przebudowany. Oba modele posiadają zdolność rozbudowy, co oznacza, że już dzisiaj są gotowe na przyszłość.

AVM Ovation CS 8.3 - sprzęt audio klasy premium all-in-one

AVM i DUEVEL – dni otwarte i odsłuchy

Aktualnie, za sprawą przedstawiciela specjalizującego się w wysokich seriach AVM – Perfect Audio (perfectaudio.pl), prezentujemy AVM Ovation 8.3 w systemie z dowolnymi kolumnami głośnikowymi z naszej stałej oferty. Ze względu na swobodę wydajności i mocy, Ovation 8.3 można zestawić praktycznie z każdym głośnikiem. Idąc na całość w tym niemieckim charakterze ręcznej produkcji oraz nowoczesnych technologii i bezkompromisowych rozwiązań, proponujemy odsłuch z głośnikami omnipolarnymi Duevel Bella Luna Diamante. Ich cechą charakterystyczną jest emitowanie dźwięku dookolnego w płaszczyźnie poziomej. Fala rozchodzi się 360 stopni wokół przetwornika, ponieważ ten skierowany jest do góry i umieszczony pod odpowiednio wyprofilowanym cylindrem rozpraszającym.

 

Zapraszamy na odsłuchy do 31 grudnia 2021

 

AVM i Duevel (niemieckie audio high-end) - dni otwarte w Hi-Fi Studio

Duevel Bella Luna Diamante – nieszablonowe kolumny głośnikowe klasy premium

Nietypowy wygląd Duevel Bella Luna Diamante oraz ich unikalna konstrukcja, klasyfikują je wśród kolumn, na które powinni zwrócić uwagę koneserzy, znawcy i miłośnicy dźwięku najwyższej próby. Kolumny grają inaczej niż jesteśmy przyzwyczajeni z odsłuchu klasycznych konstrukcji, gdzie głośnik emituje fale dźwiękowe do przodu. Jeśli fala dźwiękowa rozprzestrzenia się dookolnie 360 stopni, czyli we wszystkich kierunkach równomiernie, to ten sposób emitowania nazywa się omnidirekcjonalnym (omnidirectional). Z tego wywodzi się diametralna różnica w odbiorze dźwięku, a więc i muzyki. Słuchacz odnosi wrażenie, że uczestniczy w spektaklu muzycznym w sposób namacalny i jeszcze bardziej zbliżony do rzeczywistego, a jednocześnie nie jest bezpośrednio atakowany siłą dźwięku. Dobrym porównaniem może być usytuowanie słuchacza podczas koncertu orkiestrowego: im bliżej zespołu usiądziemy, tym przekaz, jaki odbieramy jest bardziej dosłowny, namacalny i szeroki. Inaczej jest, gdy usiądziemy w środku dużej sali lub na jej końcu – wtedy scena się kurczy i gasną szczegóły oraz dynamika. Bella Luna Diamante usadawia słuchacza blisko muzyków, by odbierać fakturę muzyczną w każdym szczególe i w realnej atmosferze dźwięków rozchodzących się wokół słuchacza.

Ze strony przedstawiciela Perfect Audio

 

Duevel Bella Luna – edycje specjalne

Przypominamy, że można u nas składać zamówienia na specjalne, jednostkowe edycje kolorystyczne kolumn Duevel Bella Luna Diamante. Za sprawą akcji producenta, unikalne wersje dostępne teraz w pojedynczych egzemplarzach prezentowanych poniżej.

 

 

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!