Innowacyjne rozwiązania, zaskakująco dobry efekt brzmieniowy - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

10 sierpnia, 2017

Innowacyjne rozwiązania, zaskakująco dobry efekt brzmieniowy

10 sierpnia, 2017

prezentacja-avm-davis.jpg
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Prezentujemy zestaw audio stereo dla najbardziej wymagających miłośników naturalnie brzmiącej muzyki. Połączenie pomysłów inżynierów z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.

W swoim salonie w mieszkaniu na stoliku audio stawiamy tylko jedno urządzenie – produkowany ręcznie w Niemczech AVM Evolution SD 5.2. To urządznie typu „all-in-one”.

Informacje o produkcie można znaleźć na stronie polskiego dystrybutora – kliknij tutaj. W skrócie mówiąc, urządzenie łączy wszystko, co można sobie wymarzyć w nowoczesnym sprzęcie – jest przede wszystkim bardzo dobry wzmacniacz z preampem na lampach oraz wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy. Jest też zaawansowany odtwarzacz: można grać z płyt CD, można podłączyć sygnał z pliku czy strumieniować muzykę z internetu (posiada gniazdo obsługi sieci LAN), można także włączyć którąś z tysięcy internetowych stacji radiowych. Sterowanie odbywa się nowoczesnym wielofunkcyjnym pilotem lub przez Wi-Fi z tabletu czy innego urządzenia mobilnego z iOS czy Androidem.Drugim elementem systemu są kolumny głośnikowe Davis Acoustics z serii Dream – model MVOne. Są niezwykłe za sprawą swoich konstrukcji. Posiadają tylko jeden szerokopasmowy głośnik, który przenosi częstotliwości od 40 do 20.000 Hz(!). MV One jest jedną z nielicznych na rynku kolumn, która używa tylko jednego głośnika szerokopasmowego bez filtrowania. Sygnał pochodzący ze wzmacniacza jest podłączony bezpośrednio do głośników.

Producent pisze następująco:

MV One to wyjątkowa kolumna! Wykorzystuje tylko jeden głośnik: nasz słynny już 20De8, który jest podłączony do zacisków bezpośrednio bez żadnego filtra. Umożliwia to słuchanie dające zaskakujący wynik – wyjątkową szybkość, przejrzystość i spójność zapisów.

Ostatni element sukcesu tego zestawu to bardzo dobrze dobrane kable angielskiej firmy Black-Rhodium.

Zapraszamy na odsłuchy!

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!