Inteligentny system Lyngdorf - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

10 października, 2017

Inteligentny system Lyngdorf

10 października, 2017

hifi-studio_lyngdorf__09.jpg
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Dwa małe głośniki przednie, subwoofer i zintegrowany wzmacniacz stereo z funkcją korekcji akustycznej pomieszczenia. Tylko tyle i aż tyle. Efekt – zaiste intrygujący.

Przedstawiciele firmy Lyngdorf na Polskę zaprezentowali nam system do słuchania zarówno muzyki w stereo, jak i do kina domowego. Sercem zestawu i kluczem całej idei jest wzmacniacz wyposażony w mikrofon i system korekcji akustyki pomieszczenia.

Inteligentny system Lyngdorf w Hi-Fi Studio Bielsko

Według badań, w większości przypadków, więcej niż 50% słyszanych dźwięków pochodzi nie z głośników, ale z pomieszczenia odsłuchowego. Umieszczenie głośników, dynamika pogłosów, kształt pomieszczenia, odbicia i absorpcja mają ogromny wpływ na to, co słyszymy. Ten fakt zainspirował inżynierów do opracowania takiego modelu działania (wraz z odpowiednimi urządzeniami), w którym po zainstalowaniu systemu w danym pomieszczeniu, dokonuje się najpierw jego pomiaru, a następnie system wprowadza odpowiednie korekty przy odtwarzaniu. Wszystko po to, by w jak największym stopniu zneutralizować niepożądane efekty akustyczne pokoju odsłuchowego.

RoomPerfect™ to najbardziej zaawansowany i łatwy w obsłudze system korekcji akustycznej pomieszczenia na świecie. W zależności od charakterystyki głośników i wpływu pomieszczenia na jego reprodukcję RoomPerfect™ ustawi parametry wzmacniacza tak, aby głośniki zabrzmiały dokładnie tak, jak zaplanował to producent, niezależnie od sposobu ustawienia systemu i parametrów akustycznych otoczenia.

Inteligentny system Lyngdorf w Hi-Fi Studio BielskoRoomPerfect™ jest inteligentnym systemem, który nie tylko identyfikuje charakterystykę dźwięku głośników, ale dokonuje również szczegółowego pomiaru akustyki pomieszczenia. Ok. 20-minutowy prosty proces korekcji spowoduje, że dźwięk Twojego systemu stereo będzie doskonale przystosowany do kształtu, wielkości i właściwości akustycznych pokoju, w którym słuchasz muzyki. Zastosowanie kalibracji pozwala na umieszczenie głośników w miejscu, które nie zawsze jest zgodne z „zasadami audiofilskimi” i pozwala stworzyć układ, który zagra najlepiej w Twoim pomieszczeniu. Jeśli np umieścisz kolumnę głośnikową w pobliżu ściany, będziesz słyszał mocniejsze basy i wyższą wydajność głośnika. RoomPerfect™ pozwala skorygować niedoskonałości w paśmie częstotliwości wynikających z sąsiedztwa ściany. System sprawdza się też doskonale w pomieszczeniach niesymetrycznych, redukując nierówności w odtwarzaniu głośników.

Sercem zestawu jest wzmacniacz cyfrowy stereo Lyngdorf TDAI-2170. Może współpracować z dowolnymi kolumnami, jednak idealnie jest, gdy tworzy zestaw z niepozornymi płaskimi głośnikami Lyngdorf MH-2 (mogącymi stać na podstawkach lub wisieć na ścianie) oraz subwooferem Lyngdorf BW-2.


Więcej szczegółów dotyczących systemu i jego elementów znajdą Państwo na polskojęzycznej stronie Lyngdorf.
hifi-studio_lyngdorf__01
hifi-studio_lyngdorf__02
hifi-studio_lyngdorf__03
hifi-studio_lyngdorf__04
hifi-studio_lyngdorf__05
hifi-studio_lyngdorf__06
hifi-studio_lyngdorf__07
hifi-studio_lyngdorf__08
hifi-studio_lyngdorf__09
hifi-studio_lyngdorf__10
hifi-studio_lyngdorf__11
hifi-studio_lyngdorf__12
hifi-studio_lyngdorf__13
hifi-studio_lyngdorf__14
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!