Mini audio-show podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

13 lipca, 2022

Mini audio-show podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej

13 lipca, 2022

zadymka-2022_hifistudio_plakat-1600x932.webp
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Podczas tegorocznej, letniej edycji 24. Bielskiej Zadymki Jazzowej, nasz salon we współpracy z przedstawicielami znanych marek audio, stworzył w Bielsku-Białej mini audio-show, prezentując sprzęt stereo od ultra high-endu po domowe hi-fi dla każdego, od analogu po cyfrę.

Bielska Zadymka Jazzowa – jedna z najlepszych w Polsce

Drugi rok z rzędu Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa odbyła się w czerwcu, a nie jak przez ponad 20 lat wcześniej, zimą. Taka formuła weszła w życie w 2021 roku w związku z pandemią, która ma swoje nasilenie właśnie w miesiącach zimowych i zagraża wydarzeniom muzycznym. Dzięki temu 24. edycja odbyła się bez przeszkód.

Zadymka Jazzowa to jeden z największych i najlepszych festiwali jazzowych w Polsce, który już od dawna wykracza poza granice Bielska-Białej, choć stąd się wywodzi. Koncerty odbywają się w Katowicach i Zabrzu, lecz największa liczba ewentów dzieje się oczywiście w stolicy Podbeskidzia. Premierowym miejscem koncertowym w tym roku była Cavatina Hall, wybudowana niedawno nowoczesna sala koncertowa, która szczyci się immersyjnym nagłośnieniem – najlepszym w Polsce i unikalnym w Europie. Jej walory docenił sam Al Di Meola, gwiazda festiwalu, który stwierdził, że od dekady nie miał przyjemności występować w tak wspaniałej sali. I to właśnie głównie z tym miejscem związany był udział naszego salonu Hi-Fi Studio w Zadymce.

Hi-Fi Studio: mini audio-show podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej

 

Zadymka lubi high-end

Hi-Fi Studio Karola Zieleźnika od lat współpracuje z Dyrektorem Festiwalu Jerzym Batyckim, organizując wydarzenia towarzyszące, prezentując i promując wysokiej klasy sprzęt audio stereo do zastosowań domowych. W minionych latach były to cykliczne pokazy pod nazwą „Audiofil Design”, a w tym roku po prostu prezentacje systemów rozlokowanych w różnych miejscach związanych z festiwalem, tworząc swoiste mini audio-show.

I tak, we wspomnianej Cavatinie, zorganizowaliśmy dwie prezentacje:

  • W holu przy wejściu głównym pokazaliśmy sprzęt lampowy Unison Research, wystawiając niemal wszystkie wzmacniacze lampowe dostępne obecnie w ofercie włoskiego producenta, reprezentowanego w Polsce przez firmę EIC. System grający składał się ze wzmacniacza Unison Research Sinfonia, kolumn głośnikowych Tannoy Prestige Turnberry oraz okablowania Black Rhodium. Źródłem był odtwarzacz Unison Research Unico CD Uno, a także gramofon Gold Note Pianosa. Dystrybucją tej ostatniej marki zajmuje się w Polsce salon z Częstochowy – Delta Audio.
  • W foyer na piętrze pokazaliśmy zestawienie nowoczesnych urządzeń niemieckich marek – elektronikę AVM z topowej półki (urządzenie all-in-one AVM Ovation CS 8.3) oraz kolumny głośnikowe zaprojektowane w konwencji omnipolarnej, Duevel Bella Luna Diamante. Całość sprzętu użyczył dealer Perfect Audio.

Systemy stereo dla Kowalskiego

Systemy bliższe portfelom przeciętnego Kowalskiego rozstawiliśmy w biurze festiwalowym Zadymki i w galerii sztuki, oba w Centrum Handlowym Sfera – w Cafe Zadymka. Podziwianie obrazów w galerii umilała muzyka z odtwarzacza all-in-one QUAD Artera Solus Play oraz kolumn Audiovector QR3 połączonych przewodami Black Rhodium Jive. Natomiast w gwarnym biurze festiwalowym można było odetchnąć i uspokoić myśli siadając naprzeciw dwuczęściowego systemu marki Roksan z serii Attesa – transport CD oraz wzmacniacz z odtwarzaczem sieciowym. Kolumny to Dynaudio Emit 50. Okablowanie Black Rhodium. A za utrzymanie w ryzach fal dźwiękowych odpowiedzialne były ustroje akustyczne marki Vicoustic. Stolików audio użyczył polski producent, firma Alpin-line.

Unison Research Absolute 845

Punktem kulminacyjnym był pokaz zestawu wartego pół miliona złotych. Wydarzenie odbyło się w naszym salonie przy okazji premierowego odsłuchu najnowszej płyty Mary Rumi i Jacka Namysłowskiego, czyli córki i syna zmarłego niedawno wybitnego polskiego jazzmana Zbigniewa Namysłowskiego. To jemu została poświęcona płyta oraz koncert w Cavatina Hall. Pierwsze rozpakowanie krążka i wsunięcie do szczeliny odtwarzacza CD Mark Levinson No.512 (dystrybucja w Polsce – JBL Polska) rozpoczęło odsłuch na ważącym 90 kg jedynym w Polsce egzemplarzu wzmacniacza lampowego Unison Research Absolute 845. Godnymi dla tej amplifikacji kolumnami były legendarne, a w nowej odsłonie „udomowione”, monitory studyjne PMC MB2 SE. W torze audio wystąpił także przetwornik DAC DCS Bartok i okablowanie Black Rhodium oraz Shunyata Research.

Najlepsze marki, najlepsze brzmienie

Podczas Lotos Jazz Festival AD 2022 Hi-Fi Studio zainstalowało w sumie 5 systemów o zróżnicowanym budżecie, dzięki czemu muzyka grała w większości miejsc, w których pojawiali się miłośnicy festiwalu udający się na koncerty, wydarzenia towarzyszące lub po prostu po bilety, koszulki czy gadżety. Nawet osoby, które o festiwalu nie słyszały, a przechadzały się po najpopularniejszym w Bielsku centrum handlowym, mogły zetknąć się z dobrym sprzętem audio.

Łączna wartość zgromadzonego sprzętu podczas bielskiego mini audio-show przekroczyła 1 mln złotych, a ilość różnych modeli urządzeń, w tym kabli liczyć można było w dziesiątkach. Tym samym, w czasach między kolejnymi falami pandemii, które w przeszłości zamknęły na dwa lata wielkie pokazy i imprezy branżowe, prezentacje skupione wokół Zadymki i Hi-Fi Studio uznać należy za największe w Polsce jak dotąd w 2022 roku.

Dziękujemy firmom i osobom, które bardzo sprawnie i w ekspresowym tempie pomogły zorganizować sprzęt i sprawiły, że podczas Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej odbyło się małe, letnie audio-show.

Mini audio-show na zdjęciach

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!