PIEGA Premium 701 – wyjątkowość od A do Z - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

12 maja, 2021

PIEGA Premium 701 – wyjątkowość od A do Z

12 maja, 2021

hi-fi-studio_piega_egg-shell__03.jpg
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

PIEGA to szwajcarska firma założona w 1986 roku przez dwóch entuzjastów muzyki i sprzętu audio: Kurta Scheucha i Leo Greinera. Ten pierwszy skupił się na pionierskich rozwiązaniach w  konstrukcji kolumn głośnikowych, a drugi słynął z wyjątkowo atrakcyjnych projektów plastycznych. PIEGA szczyci się tym, że jest i pozostanie firmą rodzinną z dużym doświadczeniem, dużą elastycznością i krótkimi procesami decyzyjnymi oraz faktem, że ich kolumny, jak tytułowa PIEGA Premium 701, są ręcznie produkowane w dwóch warsztatach w Horgen niedaleko Zurichu. I to właśnie jest „A” – początek ich wyjątkowości.

PIEGA - kolumny głośnikowe (historia firmy)

PIEGA – wyjątkowość od A do Z

Zwracamy uwagę na produkty firmy PIEGA dlatego, że większości melomanom mogą się kojarzyć z wygórowanymi cenami, jakimi charakteryzuje się sprzęt klasy high-end. Być może to za sprawą licznych prezentacji w ramach „ROADSHOW” 2018 i 2019 związanymi z topowymi modelami, które rzeczywiście potrafią kosztować setki tysięcy złotych. Prezentacja zawitała wówczas także do naszego salonu i można o tym przeczytać tutaj. Tymczasem, jeśli gdzieś na końcu wszystkich składowych produktu mamy nasze „Z”, czyli cenę, to okazuje się, że dla prezentowanego modelu jest ona przystępna. A gdy dodatkowo weźmiemy pod uwagę z jak dobrym produktem ostatecznie mamy do czynienia, to trzeba przyznać, że wręcz bardzo atrakcyjna.

Firma kładzie bardzo duży nacisk na jakość wykonania, która jest kontrolowana na wielu etapach produkcji. Idea tworzenia kolumn grających ponadprzeciętnie w połączeniu z ich designarskim wyglądem nie zmieniła się od początku istnienia firmy. Materiałem często wybieranym na obudowy jest aluminium, a ulubionym głośnikiem wysokotonowym jest wstęga. I takie właśnie są głośniki PIEGA PREMIUM 701 – najwyższy model serii Premium, kosztujący nieco ponad 20.000 zł za parę.

PIEGA - kolumny wyjątkowe

PIEGA Premium 701 – charakterystyka i brzmienie

Kolumny są smukłe – wąskie i wysokie, co powinno zainteresować osoby, które poszukują głośników do mniejszych pokoi czy salonów. Jednocześnie dźwięk jest pełny i trójwymiarowy. Także niskie częstotliwości nie są ograniczone, czego można by się spodziewać po niezbyt dużych drajwerach. Estetyczne wykonanie ze szczotkowanego aluminium, dbałość o detale, owalny kształt obudowy bez żadnych połączeń – to wszystko razem tworzy ponadczasową minimalistyczną elegancję, która nie podda się zmieniającym się trendom i czasowi. Wysoka skuteczność 91 dB jest przyjazna wzmacniaczom lampowym, takim jak choćby prezentowany na zdjęciach polski EGG-SHELL TanQ (20 W mocy na kanał w klasie A), wykonany także z aluminium.

Jeśli dodamy do tego możliwość zakupu kolumn w różnych wersjach wykończenia (silver, black, white), to otrzymujemy produkt, który trzeba określić co najmniej mianem od A do Z atrakcyjnego, jeśli nie wyjątkowego czy wręcz unikalnego.

PIEGA – odsłuchy i prezentacje

Najpierw zapraszamy Państwa do prezentacji fotograficznej kolumn podłogowych PIEGA Premium 701, a następnie do odwiedzenia nas w Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej (zobacz jak dojechać) i spotkania z nimi na żywo. Nic przecież nie zastąpi odsłuchu na żywo!

 


Piega Premium 701 na stronie producenta – kliknij tutaj

Stoliki i platformy: ALPIN-line

Okablowanie: Black-Rhodium

Źródło: dCS Bartok

Platforma muzyczna: Roon Labs / Nucleus


 

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!