Premiery w Hi-Fi Studio w ramach XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

20 czerwca, 2023

Premiery w Hi-Fi Studio w ramach XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej

20 czerwca, 2023

zadymka__hifistudio__fot-kgrabowski__20-1600x1066.webp
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Nasz salon od lat związany jest z Bielską Zadymką Jazzową. Nie inaczej było w tym roku podczas jubileuszowej edycji. Zadymka zagrała już 25. raz!

 

 

W tym roku Zadymka grała dwukrotnie – najpierw zimą, a następnie latem. Hi-Fi Studio od lat współorganizuje wydarzenia „okołozadymkowe” związane ze sprzętem audio klasy high-end. Oprócz już tradycyjnego wyposażania biura festiwalowego Zadymki w zestaw stereo umilający pracę w biurze i wizyty gościom, punktem kulminacyjnym tym razem był premierowy odsłuch płyty grupy Apostolis Anthimos TRIAS pt. „Come Togethter”. Wydarzenie miało miejsce w naszym salonie 13 czerwca 2023. Zespół tworzą: Apostolis Anthimos (gitara), znany między innymi ze współpracy z Niemenem, Stańko i oczywiście z grupy SBB oraz Robert Szewczuga (bas) i Krzysztof Dziedzic (perkusja). Oficjalna premiera płyty odbyła się dwa dni później, gdy muzycy zaprezentowali ten program na żywo w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

 

 

Oprócz odsłuchu, odbyło się spotkanie z muzykami, a także doszło do pewnej niespodzianki. Otóż, Karol Zieleźnik, właściciel Hi-Fi Studio otrzymał z rąk Dyrektora Festiwalu, Jerzego Batyckiego, nagrodę Anioła 25-lecia Zadymki. To forma podziękowania za wiele lat współpracy przy festiwalu. Swoją nagrodę (choć w innym miejscu – w Cavatina Hall) odebrał także Krzysztof Grabowski, osoba od kilku lat współpracująca ściśle z Hi-Fi Studio.

Pierwsze publiczne odtworzenie płyty było powiązane z premierą wzmacniacza lampowego firmy Encore Seven z Bielska-Białej (właścicielem jest Krzysztof Grabowski). Wzmacniacz SYNCHRONICITY był sercem zestawu odsłuchowego, w którym znalazły się ponadto kolumny głośnikowe Wilson Audio SabrinaX, odtwarzacz CD Mark Levinson No. 512 oraz okablowania Black Rhodium i Synergistic Research plus stolik i platformy ALPIN-line. Wzmacniacz lampowy jest zupełnie nowym urządzeniem firmy Encore Seven, która istnieje na rynku od ponad 12 lat (wcześniej tworzyła markę EGG-SHELL).

To było niezwykłe popołudnie, na wskroś bielskie: bielski festiwal, bielski salon audio, bielscy muzycy (wszyscy aktualnie mieszkają w B-B) i bielski wzmacniacz.

 

 

 

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!