Prezentacja kolumn DYNAUDIO Special Forty - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

24 lipca, 2017

Prezentacja kolumn DYNAUDIO Special Forty

24 lipca, 2017

dynaudio-special-forty_prezentacja.jpg
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Specjalna edycja kolumn głośnikowych Dynaudio Special Forty, która została opracowana z okazji 40-lecia firmy, jest już w naszym salonie. Zapraszamy na prezentacje!

Zapraszamy na prezentację tych świetnie wykonanych i bardzo dobrze grających małych kolumn podstJawkowych. Grają obecnie w towarzystwie odtwarzacza i wzmacniacza ISOTERIC podłączonych kablami BLACK-RHODIUM.

Producent pisze, że kolumny łączą szczytowe rozwiązania akustyczne z kariery Dynaudio, uzupełnione klasycznym duńskim wzornictwem:

Nasz najnowszy jubileuszowy model – Special Forty – skupia w sobie esencję wieloletnich doświadczeń Dynaudio w dziedzinie zestawów głośnikowych. Przekłada on sztandarowe rozwiązania, które pojawiły się w 40-letniej karierze firmy, na język wymagań współczesnej reprodukcji dźwięku.

Special Forty to klasyczna konstrukcja będąca esencją tego, co można oczekiwać po najlepszych konstrukcjach Dynaudio. To drogocenna rzecz dla prawdziwego konesera – para klasycznych pasywnych monitorów.

W przetworniku nisko-średniotonowym Special Forty zastosowano firmowy patent w postaci membrany wykonanej z MSP, czyli z polimeru magnezowo-krzemianowego. Materiał ten idealnie łączy sztywność z wewnętrznym tłumieniem drgań własnych, zapewniając dzięki temu niezakłóconą stabilność prezentacji szerokiego spektrum przetwarzanych częstotliwości. W przeciwieństwie do innych materiałów, właściwości MSP nie ulegają zmianom z czasem. Stożek membrany został starannie dopracowany pod kątem zapewnienia idealnej symetrii wychylenia, dzięki czemu osiągnięto niedoścignioną precyzję środka pasma. Ukryte pod nim zawieszenie dolne (uwaga, ciekawostka: asymetryczne!) działa jak pasywny filtr niepożądanych drgań. Minimalizuje ono wpływy wyższych harmonicznych, dodatkowo wyrównując charakterystykę głośnika i sprawiając, że jest on w stanie lepiej przetworzyć nie tylko wszystkie pojedyncze tony w sygnale muzycznym, ale także skomplikowane niuanse dotyczące informacji przestrzennej o każdym instrumencie w orkiestrze.

Nowa kopułka wysokotonowa Esotar Forty wynosi zagadnienie wzbudzania fal akustycznych na wyższy poziom. Słychać to w postaci niesamowicie słodkiego i wielobarwnego charakteru dźwięku generowanego przez membranę precyzyjnie powlekaną w technologii DSR (Dynaudio Secret Recipe), jednak kluczem do sukcesu jest tu przede wszystkim kawał zaawansowanej inżynierii elektroakustycznej, ukryty wewnątrz przetwornika.

Kolumna wykonana jest z jednolitego kawałka materiału, co widać w charakterystycznych wycięciach dookoła nakładki przeciwpyłowej. Dzięki temu membrana jest bardzo ściśle połączona z cewką napędową, a także skuteczniej uodporniona przeciw odkształceniom – co gra bardzo dużą rolę, gdy zamierzamy podkręcić głośność np. na godzinę jedenastą.

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!