Spotkanie z Unison Research - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

6 października, 2017

Spotkanie z Unison Research

6 października, 2017

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Pełny system Unison Research zawitał w tym tygodniu do naszego salonu. Prawie 100.000 zł zagrało swoją dynamiką, mocą i subtelnością jednocześnie. Zapraszamy na fotorelację.

Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora, firmy Trimex z Warszawy, mieliśmy okazję nie tylko poznać nowe kolumny głośnikowe Max 1, ale przede wszystkim znów się spotkać i porozmawiać o współpracy. Niezmiennie, urządzenia Unison Research pozostają dostępne w naszej ofercie, by mogli Państwo w każdej chwili posłuchać tej włoskiej, legendarnej już marki z 30-letnią tradycją.

 

Najciekawszym elementem zestawu była dla nas para kolumn Max 1. To konstrukcja specjalnie zaprojektowana do wzmacniaczy lampowych. To dwudrożny system z lekkim i dużym głośnikiem basowym (12 cali) wspomaganym głośnikiem tubowym (jednocalowy z tytanową membraną). Konstrukcja bass-reflex wypuszczona do przodu ułatwia ustawianie głośników w przestrzeni.

W rezultacie naszych starań powstały głośniki z pełnym rozszerzeniem niskich częstotliwościach. Głośniki, które umożliwiają emisję „wielkiego” dźwięku, będąc jednocześnie wtopione w przestrzeń odsłuchową. Doświadczysz potężnego basu, usłyszysz jasną i określoną średnicę, jak również poczujesz naturalne wysokie tony.

Źródło stanowił odtwarzacz CD z rozbudowanym DAC-iem, model Unico CD Due. Za wzmocnienie sygnału odpowiadał rocznicowy wzmacniacz zintegrowany – Unison Research Performance Anniversary. A prąd rozprowadzały kable Black-Rhodium.

Włoska stylistyka, szlachetne materiały (skóra, drewno, metal), wzorowe staranne wykonanie i świetne, pełne brzmienie – zestaw marzeń dla wymagających. Nie wykluczone, że ten high-end znajdzie się w naszej ofercie.


Zapraszamy do polubienia nas i śledzenia na Facebooku, by pozostawać na bieżąco z nowościami: fb/hifistudiobielsko/

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!