Szklane kolumny głośnikowe Waterfall - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

9 października, 2017

Szklane kolumny głośnikowe Waterfall

9 października, 2017

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Kolumny ze szkła? Dlaczego nie! Francuska firma WATERFALL produkuje właśnie takie i sprzedaje je w 50 krajach na całym świecie. Teraz dostępne są też w Bielsku-Białej.

To nie są egzemplarze demonstracyjne, zbudowane tylko po to, żeby pokazać jak kolumna wygląda w środku. To jest po prostu pomysł założyciela firmy Waterfall Audio, Cedrica Aubriota na nowatorski świat hi-fi i high-end. Wykonane z precyzyjnie ciętego szkła diamentowego (z dokładnością do 100 mikrometrów) wyglądają zaskakująco obłędnie.

Firma powstała w 1996 roku. Swoją siedzibę ma niedaleko Besançon w Prowansji przy granicy ze Szwajcarią, mieście uważanym za serce inżynierii precyzyjnej Francji. Od samego początku Waterfall Audio odnajduje się w „niszowym” segmencie rynku z innowacyjną koncepcją głośnika ze szkła. Po 3 latach badań, w 1999 roku zaczęto sprzedawać pierwsze egzemplarze. Głośniki do kolumn dostarcza firma Athom, również z Francji. Firma ma w ofercie także kino domowe, subwoofery oraz głośniki naścienne i chowane w ścianach.

Waterfall oferuje głośniki zapewniające wyjątkowo czyste i naturalne brzmienie, o unikalnej estetyce, która pasuje do każdego wnętrza. Od pomysłu do końcowego produktu, nasze kolumny są zbiorem elementów tworzonych jak dzieła sztuki o czystych liniach i z wykorzystaniem własnych patentów technologicznych.

Prezentowane na zdjęciach kolumny to model Victoria EVO. Cała linia zaprojektowana jest z wykorzystaniem najbardziej wyrafinowanych technologii, takich jak opatentowana technologia „ADT” (Acoustic Damping Tube), która umożliwia prawidłowe funkcjonowanie driverów w konstrukcji takiej jak szkło. Głośniki otrzymały wiele nagród. Są produkowane ręcznie.

Model pozycjonowany jest w środku linii głośników szklanych. Jest najlepiej rozpoznawalny, to swoiste „godło” firmy Waterfall, łączący w sobie większość najlepszych firmowych rozwiązań.

Parametry techniczne

  • Przezroczyste głośniki podłogowe ze szkła diamentowego o grubości 15mm.
  • Elastyczne do wszystkich typów muzyki
  • Pasywny przetwornik niskiej częstotliwości
  • Nadają się do pomieszczeń od 20 do 60 m²
  • Moc głośników: 500W
  • Przetwornik wysokotonowy: 20mm z magnesem neodymowym
  • Przetwornik średniotonowy: 2 x 150mm
  • Przetwornik niskotonowy: 210mm
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!