Tłusty Highendowy Czwartek w Hi-Fi Studio - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

13 lutego, 2023

Tłusty Highendowy Czwartek w Hi-Fi Studio

13 lutego, 2023

evo_boulder_pokaz_tl_czw-1600x900.webp
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie – prezentację systemu za ponad pół miliona złotych! W tłusty czwartek 16 lutego z poprawinami w piątek. Koniec karnawału z wielkim przytupem!

Mark, które stworzą ten niezwykły system to: Audionec, Boulder, Brinkmann, 432 EVO oraz Jorma Design.

 


 

Hi-Fi Studio Bielsko-Biała, ul. Cieszyńska 86

16-17 lutego 2023

 


 

UPDATE po spotkaniu

Galeria z wydarzenia. Foto: Krzysztof Grabowski

Oprócz głównego systemu opisanego szczegółowo poniżej, prezentowaliśmy także japońską dzieloną amplifikację lampową Air Tight oraz kolumny DeVore Fidelity Gibbon X.

tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___01
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___03
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___02
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___06
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___05
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___04
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___09
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___12
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___07
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___10
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___08
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___11
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___13
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___18
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___17
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___16
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___15
tlusty-czwartek_hifistudio_bielsko___14


 

Kolumny AudioNec Evo#2

Założony w 2008 roku AudioNec to firma francuska, a jej kolumny składane są pod Paryżem. EVO to skrót od Evolve, ponieważ każda kolumna EVO to konstrukcja unikalna, która dzięki swojej modułowej budowie może ewoluować w jeszcze lepszą. Założyciel i CEO AudioNec’a, Francis Chaillet wpadł na pomysł koncepcji, dzięki której można stworzyć system startowy oparty o kolumnę EVO#1, która składa się z modułu basowego oraz modułu średnio-wysokotonowego, będącego połączeniem super-tweetera i przetwornika DuoPole.31. Koncepcja skalowania pozwala na rozbudowę EVO#1 poprzez dokładanie kolejnych modułów. Dokładając do EVO#1 moduł subbasowy otrzymujemy model EVO#2, kolejne dwa moduły utworzą EVO#3, aż po ekstremalny i ekskluzywny EVO#4, z ośmioma 15-calowymi głośnikami niskotonowymi, potrafiącymi odtworzyć ultra-niski bas bez zniekształceń, nawet przy bardzo wysokich poziomach dźwięku z oszałamiającą dynamiką. Aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników linia EVO obejmuje trzy poziomy jakości i sprawności inżynieryjnej. Wersja standardowa wyposażona została w pasywne zwrotnice umożliwiające bi-amping. Wersja AS dodaje wzmocnienie i aktywne zwrotnice dla subwooferów (coś dla miłośników wzmacniaczy lampowych o niskiej mocy), natomiast w wersji Signature otrzymujemy implementację AudioNec DSPV4, oferującą zwrotnicę cyfrową, pełnozakresową optymalizację systemu i korekcję akustyczną pomieszczenia. Kolumny EVO to najlepszy sposób na zapobieganie psychologicznemu starzeniu się produktów, zapewniając jednocześnie elegancką i prostą ścieżkę aktualizacji na wyższy poziom reprodukcji muzyki. Sercem każdego systemu AudioNec Evo jest całkowicie unikalny głośnik DuoPole.

 

230109_EVO-02
230108_AUD_EVO-2_SUB
230108_AUD_EVO-2_BODY

 

Głośnik, wokół którego rozwinęła się konstrukcja linii EVO to nowy szerokopasmowy przetwornik Duopole DS.31™ o wysokości zaledwie 31 cm. Ten nowy głośnik korzysta z cech swojego słynnego poprzednika, który pozwolił AudioNec’owi znaleźć się na szczycie piramidy jakości w zakresie reprodukcji dźwięku. Szerokopasmowy DS.31 odtwarza częstotliwości od 400Hz do 12kHz. Wykorzystuje unikalną, zastrzeżoną technologię AudioNec, działając jako dipol w konfiguracji z otwartą przegrodą, skutecznie unikając przebarwień obudowy. Oznacza to, że odtwarza muzykę do przodu i do tyłu. Przetwornik zbudowany jest z 2 cylindrycznych membran z pionową cewką napędzaną przez ultra mocne pole magnetyczne. Membrana wykonana została ze specjalnego papieru przygotowanego zgodnie ze specyfikacją AudioNec’a, ma bardzo prostą i mocną konstrukcję, nie zużywa się i będzie cieszyć przez wiele lat bez utraty muzycznych właściwości.

Przedwzmacniacz i końcówka mocy Boulder

1110: Co sprawia, że ​​przedwzmacniacz 1110 jest tak wyjątkowy? To ponadprzeciętne, unikalne połączenie wydajności na poziomie referencyjnym i kompaktowej, wygodnej konstrukcji. Jest klasyczny Boulder pod względem wielkości i kształtu, a jednocześnie całkowicie nowe urządzenie pod względem estetycznych szczegółów. Być może to, co czyni go tak wyjątkowym, to niesamowity wygląd, dźwięk, obsługa i dotyk, a wszystko to mieści się w jednej obudowie. Jest to idealne połączenie tradycyjnej funkcji i najnowocześniejszej technologii, które zdobyło ponad 10 międzynarodowych nagród produktowych od mediów na całym świecie.

Cechy: Zbalansowana wersja własnej analogowej regulacji głośności Boulder, wywodząca się z przedwzmacniacza 3010, zapewniająca doskonałą klarowność i eliminację szumów, Pięć par programowalnych, różnicowo zbalansowanych wejść W pełni montowana powierzchniowo architektura płytki drukowanej wyprodukowana na precyzyjnej maszynie pick-and-place firmy Boulder Własny stopień wzmocnienia Boulder 983 oznacza doskonałe buforowanie i sterowanie prądem dla długich kabli Zbalansowana wersja własnej analogowej regulacji głośności Boulder, wywodzącej się z przedwzmacniacza 3010, zapewniająca doskonałą klarowność i eliminację szumów.

1160: Boulder 1160, uznany przez media i redaktorów w USA, Tajwanie, Francji, Chinach, Anglii, Japonii, Polsce, Hong Kongu i we Włoszech jedenastoma nagrodami za wyjątkowe możliwości. Inspirujące i nowoczesne, a jednocześnie pozostające wierne wieloletniej prymarnej zasadzie Boulder: maksymalizacja wydajności. Każdy obwód został dopracowany, a każdy szczegół mechaniczny zoptymalizowany. Wszystko w 1160 jest wykonane na spektakularnie wysokim poziomie. W rezultacie jest dokładnie tym, czego można się spodziewać-genialnym urządzeniem.

Cechy: Nowy system uziemienia i w pełni zbalansowana konstrukcja obwodów poprawiają klarowność i redukują zniekształcenia Podwójne transformatory mocy są filtrowane prądem stałym i zamknięte w spawanej stalowej obudowie, co zapewnia idealnie cichą pracę.

 

1160_WEB_DARK_BG_ONLY
1160_WEB_DARK_BG_ONLY
1160_Rear_Shadow
1160_HeatSink
1160_FrontTop
1110_Side
1110_Rear
1110_High_Angle
1110_Front

 

Brinkmann Nyquist Dac MkII

Nyquist Mk II jest konwerterem strumieniowo-cyfrowo-analogowym, który skonstruowano w technice hybrydowej, na elementach dyskretnych i lampach. Został on zoptymalizowany pod kątem najnowszych formatów cyfrowych, w tym strumieniowania i odtwarzania plików MQA (Master Quality Authenticated), PCM do 32 bitów/384 kHz (w tym DXD), jak również DSD64, DSD128 i DSD256. Co więcej, użytkownicy Nyquista mogą oczekiwać pojawienia się nowych, nieznanych dzisiaj formatów. Centralna część urządzenia, a więc jego mózg, w którym znajdują się ośmiokanałowe kości ESS Technology ES9018S oraz wszystkie wejścia cyfrowe, została sprytnie zaprojektowana w formie wysuwanej szufladki, którą przytrzymują zaledwie dwie śruby. Jeżeli w przyszłości pojawią się kolejne wersje Nyquista, obsługujące jeszcze nowsze formaty, to użytkownicy starszych modeli będą mogli bezproblemowo upgrade’ować swojego DAC-a do najnowszej specyfikacji.

432 EVO Reference Music Server Standard

Więcej o tym urządzeniu – kliknij tutaj

Jorma Design

Okablowanie

 

 

 

 

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!