Tłusty Highendowy Czwartek w Hi-Fi Studio - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

13 lutego, 2023

Tłusty Highendowy Czwartek w Hi-Fi Studio

13 lutego, 2023

evo_boulder_pokaz_tl_czw-1600x900.webp
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie – prezentację systemu za ponad pół miliona złotych! W tłusty czwartek 16 lutego z poprawinami w piątek. Koniec karnawału z wielkim przytupem!

Mark, które stworzą ten niezwykły system to: Audionec, Boulder, Brinkmann, 432 EVO oraz Jorma Design.

 


 

Hi-Fi Studio Bielsko-Biała, ul. Cieszyńska 86

16-17 lutego 2023

 


 

UPDATE po spotkaniu

Galeria z wydarzenia. Foto: Krzysztof Grabowski

Oprócz głównego systemu opisanego szczegółowo poniżej, prezentowaliśmy także japońską dzieloną amplifikację lampową Air Tight oraz kolumny DeVore Fidelity Gibbon X.


 

Kolumny AudioNec Evo#2

Założony w 2008 roku AudioNec to firma francuska, a jej kolumny składane są pod Paryżem. EVO to skrót od Evolve, ponieważ każda kolumna EVO to konstrukcja unikalna, która dzięki swojej modułowej budowie może ewoluować w jeszcze lepszą. Założyciel i CEO AudioNec’a, Francis Chaillet wpadł na pomysł koncepcji, dzięki której można stworzyć system startowy oparty o kolumnę EVO#1, która składa się z modułu basowego oraz modułu średnio-wysokotonowego, będącego połączeniem super-tweetera i przetwornika DuoPole.31. Koncepcja skalowania pozwala na rozbudowę EVO#1 poprzez dokładanie kolejnych modułów. Dokładając do EVO#1 moduł subbasowy otrzymujemy model EVO#2, kolejne dwa moduły utworzą EVO#3, aż po ekstremalny i ekskluzywny EVO#4, z ośmioma 15-calowymi głośnikami niskotonowymi, potrafiącymi odtworzyć ultra-niski bas bez zniekształceń, nawet przy bardzo wysokich poziomach dźwięku z oszałamiającą dynamiką. Aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników linia EVO obejmuje trzy poziomy jakości i sprawności inżynieryjnej. Wersja standardowa wyposażona została w pasywne zwrotnice umożliwiające bi-amping. Wersja AS dodaje wzmocnienie i aktywne zwrotnice dla subwooferów (coś dla miłośników wzmacniaczy lampowych o niskiej mocy), natomiast w wersji Signature otrzymujemy implementację AudioNec DSPV4, oferującą zwrotnicę cyfrową, pełnozakresową optymalizację systemu i korekcję akustyczną pomieszczenia. Kolumny EVO to najlepszy sposób na zapobieganie psychologicznemu starzeniu się produktów, zapewniając jednocześnie elegancką i prostą ścieżkę aktualizacji na wyższy poziom reprodukcji muzyki. Sercem każdego systemu AudioNec Evo jest całkowicie unikalny głośnik DuoPole.

 

 

Głośnik, wokół którego rozwinęła się konstrukcja linii EVO to nowy szerokopasmowy przetwornik Duopole DS.31™ o wysokości zaledwie 31 cm. Ten nowy głośnik korzysta z cech swojego słynnego poprzednika, który pozwolił AudioNec’owi znaleźć się na szczycie piramidy jakości w zakresie reprodukcji dźwięku. Szerokopasmowy DS.31 odtwarza częstotliwości od 400Hz do 12kHz. Wykorzystuje unikalną, zastrzeżoną technologię AudioNec, działając jako dipol w konfiguracji z otwartą przegrodą, skutecznie unikając przebarwień obudowy. Oznacza to, że odtwarza muzykę do przodu i do tyłu. Przetwornik zbudowany jest z 2 cylindrycznych membran z pionową cewką napędzaną przez ultra mocne pole magnetyczne. Membrana wykonana została ze specjalnego papieru przygotowanego zgodnie ze specyfikacją AudioNec’a, ma bardzo prostą i mocną konstrukcję, nie zużywa się i będzie cieszyć przez wiele lat bez utraty muzycznych właściwości.

Przedwzmacniacz i końcówka mocy Boulder

1110: Co sprawia, że ​​przedwzmacniacz 1110 jest tak wyjątkowy? To ponadprzeciętne, unikalne połączenie wydajności na poziomie referencyjnym i kompaktowej, wygodnej konstrukcji. Jest klasyczny Boulder pod względem wielkości i kształtu, a jednocześnie całkowicie nowe urządzenie pod względem estetycznych szczegółów. Być może to, co czyni go tak wyjątkowym, to niesamowity wygląd, dźwięk, obsługa i dotyk, a wszystko to mieści się w jednej obudowie. Jest to idealne połączenie tradycyjnej funkcji i najnowocześniejszej technologii, które zdobyło ponad 10 międzynarodowych nagród produktowych od mediów na całym świecie.

Cechy: Zbalansowana wersja własnej analogowej regulacji głośności Boulder, wywodząca się z przedwzmacniacza 3010, zapewniająca doskonałą klarowność i eliminację szumów, Pięć par programowalnych, różnicowo zbalansowanych wejść W pełni montowana powierzchniowo architektura płytki drukowanej wyprodukowana na precyzyjnej maszynie pick-and-place firmy Boulder Własny stopień wzmocnienia Boulder 983 oznacza doskonałe buforowanie i sterowanie prądem dla długich kabli Zbalansowana wersja własnej analogowej regulacji głośności Boulder, wywodzącej się z przedwzmacniacza 3010, zapewniająca doskonałą klarowność i eliminację szumów.

1160: Boulder 1160, uznany przez media i redaktorów w USA, Tajwanie, Francji, Chinach, Anglii, Japonii, Polsce, Hong Kongu i we Włoszech jedenastoma nagrodami za wyjątkowe możliwości. Inspirujące i nowoczesne, a jednocześnie pozostające wierne wieloletniej prymarnej zasadzie Boulder: maksymalizacja wydajności. Każdy obwód został dopracowany, a każdy szczegół mechaniczny zoptymalizowany. Wszystko w 1160 jest wykonane na spektakularnie wysokim poziomie. W rezultacie jest dokładnie tym, czego można się spodziewać-genialnym urządzeniem.

Cechy: Nowy system uziemienia i w pełni zbalansowana konstrukcja obwodów poprawiają klarowność i redukują zniekształcenia Podwójne transformatory mocy są filtrowane prądem stałym i zamknięte w spawanej stalowej obudowie, co zapewnia idealnie cichą pracę.

 

 

Brinkmann Nyquist Dac MkII

Nyquist Mk II jest konwerterem strumieniowo-cyfrowo-analogowym, który skonstruowano w technice hybrydowej, na elementach dyskretnych i lampach. Został on zoptymalizowany pod kątem najnowszych formatów cyfrowych, w tym strumieniowania i odtwarzania plików MQA (Master Quality Authenticated), PCM do 32 bitów/384 kHz (w tym DXD), jak również DSD64, DSD128 i DSD256. Co więcej, użytkownicy Nyquista mogą oczekiwać pojawienia się nowych, nieznanych dzisiaj formatów. Centralna część urządzenia, a więc jego mózg, w którym znajdują się ośmiokanałowe kości ESS Technology ES9018S oraz wszystkie wejścia cyfrowe, została sprytnie zaprojektowana w formie wysuwanej szufladki, którą przytrzymują zaledwie dwie śruby. Jeżeli w przyszłości pojawią się kolejne wersje Nyquista, obsługujące jeszcze nowsze formaty, to użytkownicy starszych modeli będą mogli bezproblemowo upgrade’ować swojego DAC-a do najnowszej specyfikacji.

432 EVO Reference Music Server Standard

Więcej o tym urządzeniu – kliknij tutaj

Jorma Design

Okablowanie

 

 

 

 

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!