Radio nie działa? Denon, Marantz, Yamaha. Trzeba opłacić. - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

28 kwietnia, 2020

Radio nie działa? Denon, Marantz, Yamaha. Trzeba opłacić.

28 kwietnia, 2020

radiomarantz_vtuner.png
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Jeśli dotychczas słuchałeś radia przez urządzenia marki Denon czy Marantz, ale od pewnego momentu radio przestało działać, to w tym artykule znajdziesz odpowiedź jak przywrócić radio.

vTuner – koniec bezpłatnego radia

Jeśli zamiast odtwarzania radia, na wyświetlaczu urządzenia pojawia się komunikat odnoszący do strony internetowej (Radio Denon), trzeba postępować zgodnie z instrukcjami. Okazuje się, że wygasło bezpłatne streamowanie radia internetowego, które było dostarczane dla Denona, Marantza, Yamahy i innych marek przez zewnętrzną firmę vTuner (a właściwie Nothing Else Matters Software, Ltd., Nowy Jork). Pomimo, że wygaszenie bezpłatnej usługi nastąpiło już jakiś czas temu, radia wciąż działały, o ile korzystaliśmy z zapamiętanych stacji, nie resetowaliśmy urządzenia lub nie szukaliśmy nowych stacji. W przypadku nowych działań z radiem, otrzymujemy wspomniany komunikat.

Strony internetowe:

Czytaj dalej poniżej


 

Denon, Marantz, Yamaha – opłata za radio internetowe

Wszyscy Ci, którzy nie są zbulwersowani takim obrotem spraw (vTuner określa opłatę „a small contribution” – mały wkład), wystarczy że opłacą $3 (słownie: trzy dolary) na rok i radio wraca. Kwota nieduża, więc wiele osób się na to godzi, przedłużając żywotność swojego urządzenia i dostępu do ulubionych stacji radiowych. [UPDATE 2021: obecnie radio kosztuje 4 USD]; [UPDATE styczeń 2024: obecnie opłata wynosi 6 USD].

 

Problem z radiem internetowym rozwiązany

Jak widać na powyższych zdjęciach, strony zarówno dla Denona, jak i Marantza wyglądają podobnie. Pośrodku jest komunikat mówiąc o tym, że jeśli chcemy przywrócić działanie serwisu vTuner, należy kliknąć w link (nie trzeba się logować czy zakładać konta w prawym górnym rogu ekranu). Przechodzimy do podstrony, na której proszą nas o podanie ID urządzenia (a konkretnie chodzi o unikatowy w skali światowej adres MAC karty sieciowej danego urządzenia). Klikając w Help dowiemy się gdzie i jak w menu konkretnego modelu dotrzeć do owego numeru ID. Najczęściej jest to w pozycji Setup -> Network Setup -> Network Info. W ten sposób zarejestrujemy urządzenie i opłacimy dla niego radio. Jeśli mamy więcej urządzeń, to oczywiście opłacamy dla każdego osobno. Należy zwrócić uwagę, że wielkość liter w numerze ID ma znaczenie. Należy więc przepisać ciąg znaków dokładnie tak, jak jest wyświetlony w urządzeniu. Niestety największym problemem dla wielu osób może być sama forma opłaty przez PayPal lub kartą kredytową. Niemniej, jeśli uda się zapłacić, natychmiast wraca pełna funkcjonalność radia.


 

Zapraszamy do naszego nowego sklepu internetowego dedykowanego tylko i wyłącznie kablom audio i video

sklep.hifistudio.pl


 

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!