Black Rhodium Foxtrot S- rekomendacja od Hi-Fi Choice - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

13 września, 2021

Black Rhodium Foxtrot S- rekomendacja od Hi-Fi Choice

13 września, 2021

HFC_476_Black_Rhodium_Foxtrot_S-1600x1066.jpg
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Czerwiec 2021 przynosi recenzję najnowszej wersji kabla głośnikowego Black Rhodium Foxtrot, oznaczonego literą S. Wynik krótkiego przeglądu? RECOMENDACJA!

Oryginalny tekst recenzji kabla głośnikowego Black Rhodium Foxtrot S

w tym linku (PDF)

 

Po zrecenzowaniu oryginalnego Foxtrota w 2016 roku (Hi-Fi Choice nr 412), chętnie sięgam po najnowszą wersję. Litera „S” oznacza „podrasowany” i świadczy o tym, że kabel dziedziczy niektóre z nowych technik projektowania i materiałów z dużo droższego modelu Charleston. Kabel jest dostępny w długościach 3m i 5m.

Czarna Magia

Zakończony pozłacanymi wtykami typu Z-Plug, Foxtrot S posiada duży rdzeń ferrytowy, który jest zamocowany w pobliżu wtyczek wpinanych do głośników. Wszystko po to, aby tłumić wszelkie zakłócenia RFI, na które narażone są przewodniki. Kabel wykończony jest czarnym oplotem, którego zadaniem jest tłumienie drgań mechanicznych. Rezultatem, według Black Rhodium, jest znacznie czystszy dźwięk, lepsza jego jakość.

Stereofonia i scena Black Rhodium Foxtrot S

Po podłączeniu kabla Foxtrot S pomiędzy moje głośniki z linią transmisyjną i monobloki lampowe, rozpoczynam testy odsłuchowe od fantastycznej audiofilskiej jazzowej płyty winylowej (45 obr./min) wydanej przez Yarlung Records, zatytułowanej „Yuko Mabuchi Gra Milesa Davisa Volume 2”. Słucham pierwszego utworu z drugiej strony płyty – „So What” naprawdę błyszczy energią. Podczas gdy interpretacja Mabuchi nadal zachowuje swój własny styl i urok, muzyka pozostaje wierna oryginałowi Milesa Davisa. Przy kolejnym nagraniu „Ikumi’s Lullaby”, mam realne poczucie  charakteru sali koncertowej Cammilleri Hall w Los Angeles, gdzie utwór został zarejestrowany. W szczególności obrazowanie stereo jest doskonałe, ponieważ słychać jak każdy z muzyków wyraźnie zajmuje określone miejsce na scenie.

Zobacz kabel w naszym katalogu: Black Rhodium Foxtrot S

 

Jak brzmią wokale z wykorzystaniem Black Rhodium Foxtrot S

Aby sprawdzić jak Foxtrot S radzi sobie z wokalami, wybieram Vivaldiego w wykonaniu sopranistki Mhairi Lawson i La Serenissima. Żywiołowe werbalne artykulacje Lawson w utworze „Kantacie Elvira” są jednocześnie majestatyczne, ale i radosne. Na szczególną uwagę zasługuje ogólny blask (żywość) oraz doskonały poziom klarowności, który ten kabel wnosi do nagrania, w połączeniu z doskonałą równowagą tonalną.

Podsumowanie recenzji Black Rhodium Foxtrot S

Podobnie jak w przypadku swojego poprzednika, Foxtrot S jest bez wątpienia udanym kablem, dostarczającym całe wyrafinowanie dźwięku do mojej konfiguracji, w połączeniu z doskonałym obrazowaniem, timingiem i szczegółowością.

NR

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!