Letnie nowości – wzmacniacze lampowe EGG-SHELL - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

25 lipca, 2018

Letnie nowości – wzmacniacze lampowe EGG-SHELL

25 lipca, 2018

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Firma Encore Seven, czyli polski producent wzmacnaiczy lampowych marki EGG-SHELL, informuje o zmianach i nowościach w swojej ofercie.

Przy okazji wprowadzenia szeregu zmian konstrukcyjnych w seriach Prestige i Classic, firma postanowiła usystematyzować i uprościć nazewnictwo modeli. Aktualnie kluczem jest nr korelujący z mocą wzmacniacza oraz po kropce cyfra mówiąca o generacji. Niektóre modele doczekały się już trzeciej odsłony, inne drugiej, a zupełnie nowe oznaczone są oczywiście jedynką.

Nowości - wzmacniacze lampowe EGG-SHELL

Nowe rozwiązania w serii Prestige wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL

Nowości - wzmacniacze lampowe EGG-SHELLPodstawowe zmiany wprowadzone do serii Prestige:

 • W standardowym wyposażeniu jest obecnie pilot zdalnego sterowania głośnością. Nie trzeba więc dopłacać do pilota sferycznego Prestige RCX, choć jest on ciągle dostępny opcjonalnie.
 • Wzmacniacze stoją obecnie na nowych stopkach z polerowanej nierdzewnej stali z gumowym owalnym elementem tłumiącym drgania o dodatkowych właściwościach antypoślizgowych.
 • W sekcji przedwzmacniacza używane są od teraz wyższej klasy teflonowe podstawki do lamp, zapewniające lepszy styk i łatwiejszą wymianę lamp.
 • W torze audio zdecydowano się na użycie polskich kondensatorów Miflex, a w sekcji zasilacza montowane będą kondensatory JJ.
 • Tylny panel wykonano z anodowanego aluminium.
 • Wprowadzono nowy rodzaj wykończenia. Obecnie, oprócz lakierowania na dowolny kolor (dostępny lakier matowy, połysk, metalik i perła) oraz fornirowania, dostępne są wersje wykonane ze sklejki.
 • Wzmacniacze będą sprzedawane na życzenie klienta z dowolnymi lampami dostępnymi na rynku, tak by od momentu zakupu klient nie musiał myśleć o wymianie lamp na preferowane przez siebie. Możliwy jest także zakup bez lamp. Standardowo firma stosuje lampy następujących producentów (w zależności od typu lampy i modelu wzmacniacza): Electro-Harmonix, Tung-Sol, Sovtek, Mullard, Gold Lion.
 • Wszystkie wzmacniacze otrzymały solidną skrzynię transportową typu „case” dla zapewnienia bezpiecznego transportu. Skrzynia została tak zaprojektowana, by po zakupie była użyteczna do innych celów – np. jako pojemnik na płyty winylowe.

Przedłużona opieka – 3 lata gwarancji na wzmacniacze lampowe EGG-SHELL

Wraz z wprowadzeniem powyższych zmian i nowości, firma udziela obecnie 3 lata gwarancji na wzmacniacze serii Prestige. Seria Classic pozostaje ze standardową dwuletnią gwarancją.

3 lata gwarancji wzmacniacze lampowe EGG-SHELL

Nowości w serii Classic wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL

Now wzmacniacz lampowy EGG-SHELLW serii Classic wprowadzono następujące zmiany:

 • Dodano do oferty nowy model wzmacniacza zintegrowanego Classic 15.1, będący konstrukcją zbliżoną do wyższego modelu Prestige 15.3.
 • Pilot głośności w standardowym wyposażeniu i jednocześnie rezygnacja z poziomo umieszczonego koła głośności. Dzięki tej zmianie użytkownik zyskuje także lepszy potencjometr – zmotoryzowany Alps.
 • Stopki z nierdzewnej stali z elementami tłumiącymi drgania i właściwościami antypoślizgowymi.

Nowe sposoby zakupu wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL

Producent, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów indywidualnych, udostępnia wybrane modele na odsłuchy. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zapoznać się z zasadami wypożyczenia opisanymi na stronie producenta (kliknij tutaj) i złożyć zapotrzebowanie na wybrany wzmacniacz.

Encore Seven, jako członek Polskiego Klastra Audio, zaprasza także na prezentacje swoich wzmacniaczy wraz ze sprzętem towarzyszącym do siedzib niektórych członków Klastra. Firma informuje, że oficjalnie głównym salonem sprzedaży wzmacniaczy EGG-SHELL staje się nasz sklep – Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej.

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!