Qobuz w Cambridge Audio - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

20 stycznia, 2020

Qobuz w Cambridge Audio

20 stycznia, 2020

851.jpg
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Firma Cambridge Audio wprowadza strumieniowe przesyłanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości i usługę pobierania plików Qobuz do swojego tercetu odtwarzaczy sieciowych.

Qobuz i strumieniowanie wysokiej rozdzielczości w CA

Znana brytyjska firma specjalizująca się w dziedzinie sprzętu audio, Cambridge Audio, dodaje pełną obsługę strumieniowego przesyłania muzyki audio o wysokiej rozdzielczości i usługę pobierania plików Qobuz do swojego tercetu wielokrotnie nagradzanych sieciowych odtwarzaczy audio – EDGE NQ, Azur 851N oraz CXN (V2). Usługa Qobuz zostanie zintegrowana z popularną aplikacją dla systemów iOS i Android, StreamMagic, która współpracuje z gamą odtwarzaczy sieciowych firmy, zapewniając intuicyjną nawigację i łatwe sterowanie źródłami multimediów za pomocą smartfona lub tabletu.

Obsługiwane są wszystkie poziomy rozdzielczości dźwięku w ramach planów transmisji strumieniowej Qobuz – od 320 kbps po jakość CD i wysoką rozdzielczość 24-bit/192 kHz. Gdy aktualizacja stanie się dostępna, aplikacja StreamMagic powiadomi użytkowników Cambridge Audio EDGE NQ, CXN (V2) i 851N o konieczności aktualizacji bezprzewodowej (OTA).

Czym jest Qobuz?

Qobuz jest komercyjną, internetową usługą strumieniowego przesyłania i pobierania muzyki powstałą w 2007 r. w Paryżu, która zaspokaja potrzeby wnikliwych i wymagających melomanów na całym świecie. Działająca na jedenastu rynkach europejskich i uruchomiona w USA na początku 2019 roku, usługa Qobuz oferuje wyjątkową gamę gatunków muzycznych, jak również treści wydawnicze dostępne wyłącznie dla abonentów, wybrane przez ekspertów niezależnego zespołu. Qobuz oferuje subskrypcję usług transmisji strumieniowej z dostępem do ponad 40 milionów utworów o dźwięku w prawdziwej jakości CD, a także do ponad dwóch milionów utworów o wysokiej rozdzielczości do 24/192 we wszystkich gatunkach muzycznych.

Więcej informacji: qobuz.com

Jakie urządzenia Cambridge Audio będą kompatybilnez Qobuzem?

Cambridge Audio EDGE NQ

Ten flagowy odtwarzacz strumieniowy oferuje nowy poziom wszechstronności przedwzmacniacza i odtwarzacza sieciowego. StreamMagic, moduł strumieniowy będący sercem modelu NQ, został ulepszony, umożliwiając serii Edge odtwarzanie muzyki z praktycznie dowolnego źródła. Płytka drukowana Edge NQ i drobiazgowa inżynieria gwarantują także redukcję zakłóceń, zapewniając czysty dźwięk.

Cambridge Audio Azur 851N

Do urządzenia 851N można przesłać praktycznie każdy plik, który zostanie następnie przywrócony do życia. Po pierwsze, wszystkie utwory poddawane są filtracji adaptacyjnej drugiej generacji (Adaptive Time Filtering) firmy Cambridge Audio, która zwiększa częstotliwość próbkowania do jakości hi-res 24bit/384kHz, bez względu na jakość oryginalnego źródła. W rezultacie zakłócenia zostają niemal całkowicie wyeliminowane, a muzyka brzmi niesamowicie.

Cambridge Audio CXN (V2)

W przypadku sieciowego odtwarzacza strumieniowego CXN (V2), firma Cambridge Audio udoskonaliła wielokrotnie nagradzany produkt. Zbudowany z myślą o strumieniowym przesyłaniu dźwięku cyfrowego z wielu różnych źródeł, model ten umożliwia znaczne udoskonalenie jakości dźwięku. Z kolei CXN drugiej generacji oferuje ogromny wachlarz ulepszeń, dzięki większej mocy obliczeniowej i większemu komfortowi użytkowania.

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!