Audiovector - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

Audiovector

Title:

Description:


Firma Audiovector została założona w Kopenhadze w 1979 roku przez Ole Klifotha. Wcześniej Ole był zagorzałym miłośnikiem audio i muzyki z dużym doświadczeniem w świecie hi-fi.

Założyłem Audiovector w 1979 roku, w tamtym czasie pod nazwą F3/LYD. Wtedy od 8 lat sprzedawałem głośniki różnych marek. Byłem sfrustrowany faktem, że głośniki, które miałem oferować były w stanie odtworzyć idealnie tylko niektóre aspekty brzmieniowe, ale nie wszystkie. Inne były doskonałe w innych aspektach. Ale nie mogłem znaleźć głośnika, który robiłby wszystko perfekcyjnie, więc postanowiłem zbudować go samodzielnie.

W konsekwencji Audiovector zaczął produkować i sprzedawać własne konstrukcje głośników. Celem nadrzędnym Ole Klifotha było i pozostaje do dziś produkowanie naturalnie i znakomicie brzmiących głośników dla prawdziwych melomanów.

Audiovector od razu wszedł przebojem na rynek prezentując kolumny „Trapez”, zbudowane wg filozofii zachowania liniowej dynamiki, liniowej fazy i niskiego stopnia kompresji.

Obecnie, od 2015 roku, za zadania menadżerskie firmy odpowiedzialny jest i prowadzi je syn Ole, Mads Klifoh.

Większość przetworników Audiovector została zaprojektowana przez nas samych. Zarówno innowacyjne trzypunktowe mocowanie głośników, membrany, cewki i magnesy, wszystko to jest projektowane w Kopenhadze i ręcznie budowane w Danii według naszej specyfikacji w firmie Scan-Speak – najbardziej znanego producenta high-endowych przetworników na świecie.