Duevel - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

Duevel

Title:

Description:


Duevel to niemiecka marka, którą tworzy małżeństwo Markus i Anette Duevel. Markus jest inżynierem i konstruktorem, a Anette odpowiada za ostateczną formę wizualną kolumn. Od kiedy w 1997 roku zaprezentowali „Jupitera”, swoją pierwszą prototypową kolumnę głośnikową grającą przestrzennie, konsekwentnie rozwijają tą koncepcję. Obecnie firma posiada w ofercie 7 modeli, które na różny sposób realizują koncepcję dźwięku dookolnego.

Nietypowe podejście do konstruowania kolumn jest kluczem do sukcesu ich spójnego brzmienia, niesamowitej sceny dźwiękowej, którą kreują oraz łatwości adaptacyjnej w pomieszczeniach. Wszystkie modele mają wspólną cechę – emitują falę dźwiękową wokół własnej pionowej osi, rozpraszając ją w miarę możliwości równomiernie dookoła. Im dokładniej się to dzieje, ze względu na różne konstrukcje kolumn i użyte materiały, tym lepszy uzyskuje się efekt.

Oprócz przestrzennego dźwięku, kolumny charakteryzują się niezwykłym wyglądem. Design jest niepowtarzalny i tylko dla odważnych, a wykonanie na najwyższym poziomie.