Focal - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

Focal

Title:

Description:


Focal to francuska marka (firma nosi nazwę Focal-JMLab) stworzona przez Jacquesa Mahula. Firma projektuje i sprzedaje wysokiej jakości systemy audio od 1979 roku, specjalizując się w głośnikach domowych, głośnikach do samochodów, słuchawkach oraz w profesjonalnym sprzęcie nagłośniającym. Swoją siedzibę ma w Saint-Étienne.

W 2011 roku Focal-JMlab połączył się z Naim Audio Limited, wiodącą marką elektroniki high-end w Wielkiej Brytanii, która zajmuje się głównie projektowaniem i produkcją elektroniki audio. Nowa spółka holdingowa, Vervent Audio Group, jest właścicielem obu marek i zarządza nimi, jednak obie marki pozostają niezależne, kierując się własnymi, specyficznymi filozofiami oraz własnymi produktami. W 2011 roku Focal przyjął nową identyfikację wizualną,  a dalsze zmiany właścicielskie nastąpiły w 2014 roku, przy czym Jacques Mahul pozostał zaangażowany w firmę obejmując stanowisko wiceprezydenta Focal-JMlab.

Focal został doceniony przez francuski rząd, otrzymując wyróżnienie od francuskiego Ministra Gospodarki, Finansów i Przemysłu.

Marka jest rozpoznawalna najbardziej dzięki ultra highendowym głośnikom Grande Utopia, które zapewniły jej światową reputację i nieśmiertelność. Utopia uważana jest za jeden z najlepszych głośników high-fidelity na świecie.