Ortofon - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

Ortofon

Title:

Description:


Firma Ortofon została założona w 1918 roku przez dwóch duńskich inżynierów – Axela Petersena i Arnolda Poulsena, pierwotnie jako Electric Phono Film Company. Ich celem było opracowanie zsynchronizowanych systemów filmów dźwiękowych. W prymitywnych warunkach dwaj duńscy inżynierowie i ich niewielki personel musieli rozwiązać szereg problemów, które uznawano wówczas za nie do pokonania.

Obecnie Ortofon jest potęgą mikromechaniczną, która opracowuje i produkuje komponenty do aparatów słuchowych oraz światowej sławy wkładki gramofonowe do płyt winylowych. Firma jest w duńskich rękach i zatrudnia około 150 osób. Zakład produkcyjny w Nakskov na południu Danii posiada nowoczesny park maszynowy i wykwalifikowany personel, co zapewnia jednolitą, wysoką jakość produkcji.

Swoją pierwszą wkładkę gramofonową z ruchomą cewką firma opracowała w 1948 firma Ortofon i od tego czasu opracowano i wyprodukowano ponad 300 różnych modeli wkładek. Akustyka, materiały, technologia i mikromechanika to kluczowe kompetencje w sprawności technologicznej Ortofon. Badania i rozwój są prowadzone przez własnych inżynierów firmy, wspieranych przez silną sieć wiedzy akustycznej i wzornictwa przemysłowego w Danii. Produkty są sprzedawane na całym świecie za pośrednictwem sieci ponad 60 importerów i oddziałów sprzedaży w USA i Japonii.