PIEGA - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

PIEGA

Title:

Description:


PIEGA to firma szwajcarska, którą w 1986 roku założyło dwóch entuzjastów Hi-Fi: Kurt Scheuch i Leo Greiner. Ten pierwszy skupił się na pionierskich kolumnach o niezrównanej jakości dźwięku, a drugi słynął z wyjątkowo atrakcyjnych projektów. PIEGA szczyci się tym, że jest i pozostanie firmą rodzinną z dużym doświadczeniem, dużą elastycznością i krótkimi procesami decyzyjnymi. Od 2018 roku Manuel Greiner i Alexander Greiner zarządzają firmą jako drugie pokolenie.

Głośniki PIEGA są ręcznie produkowane w dwóch warsztatach w Horgen niedaleko Zurichu. Firma kładzie bardzo duży nacisk na jakość wykonania, która jest kontrolowana na wielu etapach produkcji. Idea tworzenia kolumn grających wybitnie w połączeniu z ich designarskim wyglądem nie zmieniła się od początku istnienia firmy. Materiałem często wybieranym na obudowy jest aluminium, a ulubionym głośnikiem wysokotonowym jest wstęga.

Jesteśmy dumni z tego, że od momentu powstania opieramy naszą działalność w Szwajcarii i przez ten czas nie tylko zdobyliśmy ogromne doświadczenie i stworzyliśmy innowacje, ale także zwiększyliśmy naszą siłę roboczą. Dla nas nasze zaangażowanie w jakość jest oczywiste i niełatwo jest nas zadowolić. Nieustannie staramy się przekraczać nasze cele.