Audiovector

Na stronie prezentujemy tylko część oferty. Jeśli czegoś nie znalazłeś - przyjdź lub zadzwoń, ponieważ prawdopodobnie mamy to, czego szukasz lub możemy zamówić. Informacje tu zawarte nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Wyświetlanie 1–16 z 17 wyników

obraz

Firma <strong>Audiovector</strong> została założona w Kopenhadze w 1979 roku przez Ole Klifotha. Wcześniej Ole był zagorzałym miłośnikiem audio i muzyki z dużym doświadczeniem w świecie hi-fi.
<blockquote>Założyłem Audiovector w 1979 roku, w tamtym czasie pod nazwą F3/LYD. Wtedy od 8 lat sprzedawałem głośniki różnych marek. Byłem sfrustrowany faktem, że głośniki, które miałem oferować były w stanie odtworzyć idealnie tylko niektóre aspekty brzmieniowe, ale nie wszystkie. Inne były doskonałe w innych aspektach. Ale nie mogłem znaleźć głośnika, który robiłby wszystko perfekcyjnie, więc postanowiłem zbudować go samodzielnie.</blockquote>
W konsekwencji Audiovector zaczął produkować i sprzedawać własne konstrukcje głośników. Celem nadrzędnym Ole Klifotha było i pozostaje do dziś produkowanie naturalnie i znakomicie brzmiących głośników dla prawdziwych melomanów.
Audiovector od razu wszedł przebojem na rynek prezentując kolumny „Trapez”, zbudowane wg filozofii zachowania liniowej dynamiki, liniowej fazy i niskiego stopnia kompresji.
Obecnie, od 2015 roku, za zadania menadżerskie firmy odpowiedzialny jest i prowadzi je syn Ole, Mads Klifoh.
<blockquote>Większość przetworników Audiovector została zaprojektowana przez nas samych. Zarówno innowacyjne trzypunktowe mocowanie głośników, membrany, cewki i magnesy, wszystko to jest projektowane w Kopenhadze i ręcznie budowane w Danii według naszej specyfikacji w firmie Scan-Speak – najbardziej znanego producenta high-endowych przetworników na świecie.</blockquote>