AVM

Na stronie prezentujemy tylko część oferty. Jeśli czegoś nie znalazłeś - przyjdź lub zadzwoń, ponieważ prawdopodobnie mamy to, czego szukasz lub możemy zamówić. Informacje tu zawarte nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

obraz

AVM jest szczególnym producentem sprzętu stereo klasy Hi-Fi i High-End. W świecie, w którym niemal wszyscy produkują tanio na Dalekim Wschodzie, idąc na dalekie kompromisy z jakością wytwarzanych w ten sposób produktów, unikalne jest to, że AVM produkuje swój sprzęt ręcznie w Niemczech, w dodatku ręcznie. Dzięki temu nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń do jakości wykonania oraz trwałości produktów AVM. Jednocześnie ergonomia i funkcjonalność stoją na najwyższym światowym poziomie.

 

Firma AVM formalnie została założona w kwietniu 1986 roku. Nie był to jednak typowy start. Pomysł zrodził się niejako z przypadku. Stojący za nim Günther Mania nie dość, że był melomanem, to również zapalonym majsterkowiczem. W tamtych czasach budowanie urządzeń audio czy zespołów głośnikowych we własnym zakresie było nie tylko zrozumiałe, ale też wcale nierzadkie. W krajach Europy Zachodniej, istniała nawet sieć sklepów z częściami i podzespołami do indywidualnego montażu sprzętu audio „własnej roboty”.