Bryston

Na stronie prezentujemy tylko część oferty. Jeśli czegoś nie znalazłeś - przyjdź lub zadzwoń, ponieważ prawdopodobnie mamy to, czego szukasz lub możemy zamówić. Informacje tu zawarte nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników

obraz

Firma <strong>BRYSTON</strong> narodziła się w 1962 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Toma Bowera, Stana RYbberta i Johna STONeborough. W początkowym okresie produkowała głównie medyczne i przemysłowe urządzenia elektroniczne. W 1967 roku firmę kupił John W. Russell, amerykański inżynier uprzednio związany z NASA. Wraz z synem Chrisem, miłośnikiem muzyki, zaczyna produkcję urządzeń audio. Pierwszym urządzeniem był wzmacniacz o nazwie Pro3, powstały w 1973 roku, a później przemianowany na 3B.

Obecnie Bryston produkuje szeroko pojętą elektronikę audio: wzmacniacze i przedwzmacniacze (w tym phono i słuchawkowe), urządzenia cyfrowe (przetworniki DAC, strumieniowce), procesory dźwięku, urządzenia zasilające, a nawet kolumny głośnikowe pasywne i aktywne.