Cambridge Audio

Na stronie prezentujemy tylko część oferty. Jeśli czegoś nie znalazłeś - przyjdź lub zadzwoń, ponieważ prawdopodobnie mamy to, czego szukasz lub możemy zamówić. Informacje tu zawarte nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Wyświetlanie wszystkich 7 wyników

obraz

<strong>Cambridge Audio </strong>swoją nazwę wzięło od miejsca powstania – w Cambridge w Anglii. Początki datowane są na 1968 rok, gdy grupa absolwentów technicznych wydziałów uniwersytetu powołała do życia przedsiębiorstwo zajmujące się opracowywaniem i rozwijaniem nowych technologii oraz budowaniem prototypowych urządzeń. W tym samym roku światło dzienne ujrzał pierwszy wzmacniacz Cambridge Audio P40, który był jedynie pierwszym z wielu nagradzanych produktów marki (między innymi prestiżowymi nagrodami EISA).

W 1971 roku firma opracowała pierwsze kolumny głośnikowe i swoje portfolio rozwija nieustannie. Obecnie oprócz zaawansowanej elektroniki, z której jest najbardziej znana (wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i sieciowe, DAC-i i wiele innych), posiada w ofercie także głośniki instalacyjne, zewnętrzne, bezprzewodowe, subwoofery, a nawet słuchawki i gramofon z własną wkładką MC.