QUAD Artera Solus – wszystko w jednym - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

1 października, 2018

QUAD Artera Solus – wszystko w jednym

1 października, 2018

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Artera Solus to urządzenie typu „all-in-one”, czyli wielozadaniowy zestaw hi-fi umieszczony w jednym eleganckim i wyrafinowanym „opakowaniu”. Zawiera w sobie transport CD, przetwornik DAC, przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy oraz oferuje rozbudowane opcje łączności, w tym Bluetooth.

QUAD – klasyka w nowoczesnym świecie

Seria urządzeń Artera łączy w sobie zalety, które sprawiły, że Quad stał się jedną z najpopularniejszych brytyjskich marek hi-fi od wielu dziesięcioleci, a wszystko to dzięki świeżemu wzornictwu przemysłowemu i najnowszym zaawansowanym technologiom audio.

Estetyka Artera przypomina przeszłość Quada i jednocześnie doskonale odnajduje się w teraźniejszości – teksturowany aluminiowy panel przedni, gruby szklany blat z wydatnymi radiatorami po obu stronach. Taka konstrukcja obudowy zapewnia sztywność, wytrzymałość i odporność na zakłócenia pochodzące od zewnętrznych wibracji. Minimalizm, to trudna sztuka, która tutaj się powiodła.

Kompatybilność z muzyką w standardzie High-Res

Prostota jest tu pozorna. Urządzenie jest zaawansowane technologicznie. Sercem Solusa jest 32-bitowy ośmiokanałowy hybrydowy układ z przetwornikiem Delta-Sigma ESS Sabre32 9018, uważany przez wielu za najlepszy układ przetwornika cyfrowo-analogowego dostępny obecnie dla dźwięku stereo.

Jest to pierwsza seria Quada, która wykorzystuje przetwornik ESS Sabre DAC. Szereg wejść sprawia, że z jego dobrodziejstw można korzystać na wiele sposobów, podłączając różne urządzenia zewnętrzne.

Uniwersalność brzmienia dzięki filtrom

W przypadku odtwarzania CD nowy mechanizm buforuje dane asynchronicznie, co minimalizuje błędy (tzw. „jitter”). Natomiast cztery opcje filtrów cyfrowych pozwalają użytkownikom dostosować brzmienie Artera Solus do własnych preferencji muzycznych i rodzaju słuchanej muzyki i dotyczy to zarówno muzyki odtwarzanej z płyt CD, jak i zewnętrznych źródeł cyfrowych.
Solus może się pochwalić zbalansowanym stopniem wyjściowym klasy A. Dwa wejścia koncentryczne i dwa wejścia optyczne obsługują zewnętrzne źródła cyfrowe obok wejścia USB, a para wejść analogowych RCA obsługuje źródła analogowe. Wyjścia analogowe są dostarczane zarówno w wersji single-ended RCA, jak i zbalansowanych XLR. Uzupełnieniem zestawu połączeń jest para wyjść cyfrowych (optycznych i koncentrycznych) oraz wyjście wyzwalające 12V.

Artera Solus jako przedwzmacniacz

Artera Solus może funkcjonować jako przedwzmacniacz i wówczas świetnym partnerem dla niej jest końcówka mocy QUAD Artera Stereo. A to, to już urządzenie legendarne, bo wyposażone w najnowszą wersję słynnej technologii firmowej Quada o nazwie Current Dumping, wprowadzonej po raz pierwszy w modelu Quad 405 – jednym z najbardziej podziwianych brytyjskich komponentów audio wszech czasów i wciąż jedynym, który zdobył nagrodę Królowej za technologiczne osiągnięcia.

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!