Benchmark - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

Benchmark

Title:

Description:


Firma Benchmark powstała w 1983 roku, a jej założycielem jest Allen H. Burdick. Wszystkie produkty amerykańskiego producenta są do dziś projektowane, montowane i testowane w siedzibie firmy w Syracuse, rodzinnym mieście Allena.

Od 2011 Benchmark kooperuje z firmą THX, której opatentowana technologia AAA (THX Achromatic Audio Amplifier Technology) jest wykorzystywana w celu wyeliminowania wszelkich form zniekształceń.

Reputację firmy na rynku audiofilskim (wywodzi się ona ze środowiska profesjonalnego) zbudował przetwornik c/a DAC1, a w jeszcze większym stopniu dwa inne urządzenia – końcówka mocy AHB2 oraz przedwzmacniacz LA4. Są to urządzenia o niespotykanych parametrach (pasmo przenoszenia od niemal zera do 500 kHz, współczynnik THD wyrażany w setnych tysięcznych części procenta, poziom szumów wyjściowych rzędu pojedynczych mikrowoltów), które zawstydzają znakomitą większość dużo droższych urządzeń high-end. Jak to się przekłada na brzmienie? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy nadzieję już wkrótce to sprawdzić.