PMC - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

PMC

Title:

Description:


PMC to jedna z nielicznych firm, które zostały uhonorowane nagrodą Emmy® za swój wkład w udoskonalanie procesu nagrywania w studiach. Niektóe z filmów realizowanych dźwiękowo na monitorach studyjnych PMC: Titanic, Mission Impossible, Kapitan Phillips, Pearl Harbor, Game of Thrones – TV, Iron Man 1& 2, Skyfall, Spiderman 1,2,3 czy Piraci z Karaibów… PMC panuje niepodzielnie we wiodących studiach nagraniowych, wśród nadawców radiowo-telewizyjnych oraz w większości świata profesjonalistów.

Firma została założona w 1991 przez Petera Thomasa z BBC i Adriana Loadera z FWO Bauch. Połączenie wiedzy i pasji doprowadziło do wyprodukowania pierwszego urządzenia marki PMC – BB5-A, aktywnego studyjnego monitora głównego. Konstrukcja ta została entuzjastycznie przyjęta i zastosowana przez studia BBC Maida Vale i Metropolis Mastering. Do dnia dzisiejszego pozostaje on punktem odniesienia w skali światowej i używany jest w studiach Prince’a, Stevie Wonder’s Wonderland, Hospital HDTV Broadcast London oraz przez renomowane firmy nagraniowe muzyki klasycznej, takie jak Decca i Harmonia Mundi.

Kolumny PMC trafiły wreszcie do gospodarstw domowych i nie trzeba wyjaśniać, że czerpiąc z doświadczenia w zastosowaniach profesjonalnych, oddają użytkownikom w zaciszu domowym to, co mają najlepszego – brzmienie.