Dni Otwarte z highendem z portfolio Audiofast - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

1 lutego, 2024

Dni Otwarte z highendem z portfolio Audiofast

1 lutego, 2024

audiofast_dni-otwarte-1600x900.webp
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Nowy sezon prezentacji sprzętowych A.D. 2024 zaczynamy od mocnego akcentu: referencyjne elementy z portfolio dystrybutora Audiofast tworzą referencyjny zestaw stereo.

Od końca stycznia 2024 do 6 lutego zapraszamy na spotkanie z prawdziwym highendem. Dzięki uprzejmości Audiofast mamy możliwość zaprezentować brzmienie, które nie gości zbyt często w żadnym z polskich showroomów. Kreują je następujące urządzenia:

  • Gryphon Diablo 333 – wzmacniacz zintegrowany
  • Wilson Audio Sasha V – kolumny głośnikowe
  • dCS Lina Network DAC – przetwornik cyfrowo-analogowy
  • dCS Lina Master Clock – zegar wzrocowy
  • Grimm MU1 – serwer muzyczny

Gryphon Audio Diablo 333 to najwyższy model wzmacniacza zintegrowanego duńskiego producenta. Stanowi udaną próbę ulepszenia legendarnego wzmacniacza Diablo 300. Stało się to możliwe, po wielu latach dominacji poprzednika, dzięki rozwojowi technologii komponentów i ciągłym badaniom. Jest, z jednej strony bezkompromisowym urządzeniem, a z drugiej hołduje idei kompaktowości w świecie audio, a więc wszystko, co potrzeba mieści się w jednej zwartej obudowie.

Wilson Audio Sasha V ma swoje korzenie, podobnie jak Gryphon, w legendarnych projektach. Kolumny są wynikiem zaimplementowania najnowszych technologii i badań do znanych wcześniejszych rozwiązań, przy okazji czerpiąc z tego co najlepsze, czyli z topowych modeli Chronosonic XVX. W efekcie otrzymujemy dużo, a nawet więcej za relatywnie niedużo, jak na niemal nieograniczone możliwości cenowe w świecie highendu.

dCS Lina to klasa sama w sobie. I choć nie są to urządzenia najwyżej pozycjonowane w ofercie dCS, to i tak są właściwymi kompanami dla Diablo i Sashy. DAC dCS opisywany jest w następujący sposób: „Dzięki szerokiemu zakresowi dynamiki, klarownemu odtwarzaniu, przestronnej scenie dźwiękowej i neutralnej charakteryzacji tonalnej, dostarcza niezwykle inspirujący i przekonujący dźwięk, odkrywając prawdziwą istotę nagrania.”

Grimm MU1, choć wymieniony na końcu, jest w rzeczywistości na początku ścieżki audio. Bardzo dobrej jakości odtwarzacz strumieniowy stanowi transport sygnału audio do DAC-a dCS i  jest jednocześnie serwerem muzycznym dla Roon Core, a więc odpowiada nie tylko za dźwięk, lecz także za możliwość korzystania ze wszystkich dobrodziejstw platformy Roon.

 

 

Zapraszamy na odsłuchy – Hi-Fi Studio, ul. Cieszyńska 86, Bielsko-Biała. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00, w soboty 10:00 – 14:00.

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!