Gold Note – nowa marka w ofercie Hi-Fi Studio - Hi-Fi Studio Bielsko-Biała

24 października, 2019

Gold Note – nowa marka w ofercie Hi-Fi Studio

24 października, 2019

gold-note_hifi-studio_bielsko__15.jpg
Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!

Gold Note to włoska marka specjalizująca się w produkcji gramofonów oraz zaawansowanej technologicznie elektroniki. Działa na rynku od ponad 20 lat, wytwarzając swoje urządzenia we Florencji. Dostępna jest w 25 krajach świata, a od teraz także w Hi-Fi Studio Bielsko-Biała.

Jesteśmy kolejnym salonem audio w Polsce, który wprowadza do oferty urządzenia Gold Note. Od dłuższego czasu mamy kilka produktów tej firmy, jak chociażby amplituner sieciowy IS-1000, o którym pisaliśmy tutaj, czy rewelacyjny high-endowy przedwzmacniacz gramofonowy Gold Note PH-10. Ale od teraz więcej urządzeń na stałe zagości na naszych półkach.

Gramofon Gold Note Valore 425 Lite w akcji

 

Jednym z nich jest gramofon Valore 425 Lite. Odtwarzacz należy do tańszych urządzeń, a jednocześnie jego wykonanie jest na wysokim poziomie. Testowany w magazynie wstereo.pl otrzymał następujące podsumowanie (cały test – kliknij tutaj):

Gramofon Gold Note Valore 425 Lite kosztuje niespełna 4 tys. złotych – to początek średniej klasy cenowej urządzeń audio (4-8 tys zł). Oferuje wysokiej jakości dźwięk analogowy, otwarty, bardzo szczegółowy, płynnie przechodzący między zakresami. Ma lekko zaokrąglone skraje pasma, co nadaje muzyce emocji i płynności. Sam środek pasma i stereofonia – szczególnie przy mniejszych składach – przekazuje całe piękno dźwięku z płyt winylowych. Gramofon jest prosty w obsłudze i nie nastręczy trudności w ustawianiu. Bardzo ciekawa propozycja dla kogoś, kto początek winylowej przygody ma już za sobą i chciałby pójść krok wyżej.

 

Kolejnym ciekawym urządzeniem, które ostatnio trafiło w nasze ręce jest nowość w ofercie producenta, tj. odtwarzacz strumieniowy i DAC z przedwzmacniaczem (także w roli analogowego słuchawkowca), czyli Gold Note DS-10. To bardzo interesujące i nad wyraz nowoczesne urządzenie. Jedną z ciekawszych cech jest kompatybilność z odtwarzaczem Roon. Czym jest Roon, dobrze wyjaśnił Marek Dyba w magazynie High Fidelity w numerze z lipca 2018 przy okazji testu urządzenia Roon Labs NUCLEUS – przeczytaj tutaj. „Roon ready” deklarują najwięksi gracze na rynku odtwarzaczy strumieniowych, tacy jak: NAD, Naim, Esoteric, Moon, Lyngdorf, Lumin, Mark Levinson, Bryston, Auralic, Chord, Oppo czy Pro-Ject.

Jest to konwerter DAC nowej generacji posiadający UPnP, Streamer DLNA stworzony tak, aby zrewolucjonizować każdy system audio, potrafiący wygodnie przeglądać zasoby strumieniowe w sieci oraz źródła cyfrowe. DS-10 można połączyć z tradycyjnymi odtwarzaczami CD, TV lub serwerami multimediów, jest także kompatybilny z prawie wszystkimi usługami internetowymi, w tym Roon, Tidal, Qobuz, Airplay, Spotify, Deezer, V-Tuner. Może odtwarzać DSD, PCM i MQA, cieszyć się prawdziwym „High-End Audio”, rozszerzonym o nowe odświeżające doświadczenia, bezproblemowo i nawet bezprzewodowo. Możesz bowiem podłączyć swoje urządzenia przez Wi-Fi / LAN, ale także przez najnowszy cyfrowy moduł Bluetooth 5.0, aby zapewnić najlepszą wydajność i łatwą łączność z dowolnym, dającym się dopasować urządzeniem.

Rozpakowanie rządzeń Gold Note

Ciekawe? Pokaż swoim znajomym!